Jest na ustach wszystkich, nie tylko Zalewskiego. Kim jest Ralph Kaminski?

Po gali rozdania Fryderyków 2021 Ralph Kaminski jest na ustach całej Polski. Zwłaszcza po pocałunku z Krzysztofem Zalewskim. Oto, co wiemy o intrygującym artyście.

Galę Fryderyki 2021 Ralph Kaminski z pewnością zaliczy do udanych. Artysta dał wspaniałe show, wykonując z Natalią Szroeder utwór "Przypływy", ale cała Polska mówi o nim dziś z innego powodu. Artysta wręczał statuetkę w kategorii "Autor Roku", a Krzysztof Zalewski, który ją zdobył, pocałował go na scenie w usta. Sprawdzamy, kim jest Ralph Kaminski.

Zobacz wideo Sanah rozmawia z Jessie Ware. Dzieci gwiazdy bohaterami drugiego planu

Kim jest Ralph Kamiński?

Ralph Kaminski urodził się 8 listopada 1990 roku w Jaśle jako Rafał Stanisław Kamiński. Muzyką interesuje się od gimnazjum, a w wieku 11 lat zaczął naukę śpiewu. W szkole muzycznej uczył się gry na skrzypcach, a następnie również na fortepianie. Własne utwory zaczął komponować na studiach.

Ukończył wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Był również na rocznym stypendium na Muzycznym Uniwersytecie Codarts w Rotterdamie.

 

Ralph Kaminski - kariera

Debiutancki album Ralpha Kaminskiego pt. "Morze" ukazał się w listopadzie 2016 roku. Na kolejną płytę fani artysty musieli czekać trzy lata. Drugi krążek studyjny "Młodość"  miał bowiem premierę w listopadzie 2019 roku, a promowały go single "Kosmiczne energie" i "Wszystkiego najlepszego". Płyta dotarła do 17. miejsca oficjalnej listy sprzedaży w Polsce.

W tym samym roku W 2019 zwyciężył w finale 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, dzięki wykonaniu utworów "Witajcie w naszej bajce" z Akademii Pana Kleksa i "Na zakręcie".

Ralph Kaminski - koncerty

Poza dwoma albumami studyjnymi Ralph Kaminski ma na koncie wiele koncertów. Wystąpił m.in. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, festiwalu Open'er w Gdyni, Off w Katowicach, Soundrive w Gdańsku, Kraków Live Music, Spring Break w Poznaniu czy Green w Olsztynie.

Najbardziej kocham spotkania z publicznością po koncertach. To jest cudowne, że ludzie chcą zostać i porozmawiać. Ludzie wchodzą w te historie i naprawdę dają się zaprosić do mojego świata - mówił w jednym z wywiadów.

Na gali rozdania Fryderyków 2021 wystąpił w duecie z Natalią Szroeder.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.