Fryderyki 2021. Krzysztof Zalewski całuje Ralpha Kaminskiego i grzmi: Pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederacja

Przemówienie Krzysztofa Zalewskiego to najmocniejsza część tegorocznych Fryderyków. Oklaskom nie było końca!

Fryderyki 2021 przechodzą do historii, ale chyba nikt nie zapomni tego, co wydarzyło się podczas gali. Ralph Kamiński wręczał statuetkę w kategorii "Autor Roku". Z widowni słychać było okrzyki, że triumfować będzie Sanah, ale nic z tego. Na scenę został zaproszony Krzysztof Zalewski. Muzyk pocałował w usta kolegę po fachu i wygłosił mocne przemówienie!

Zobacz wideo Inspiracja czy ciężka praca, czyli skąd biorą się najlepsze pomysły. Wywiad z Krzysztofem Zalewskim [Popkultura Extra]

Fryderyki 2021. Krzysztof Zalewski całuje Ralpha Kaminskiego i krzyczy: Pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederacja

Krzysztof Zalewski pojawiał się na scenie podczas Fryderyków 2021 wiele razy, ale jego wystąpienie podczas odbierania statuetki w kategorii "Autor Roku" ma najmocniejszy wydźwięk. Chyba nikt nie ma wątpliwości, co miał na myśli, mówiąc o ośmiu gwiazdkach.

Strasznie się cieszę, jest to dla mnie niezwykle ważna nagroda, pamiętam, jak byłem nieco młodszy i Kasia Nosowska, moja absolutna idolka, otrzymywała tego Fryderyka, więc cieszę się niezmiernie. Dziękuję Kayaxowi, całej ekipie, Kasi Nosowskiej, Oldze Tokarczuk i Grzegorzowi Ciechowskiemu, którym się inspirowałem, pisząc utwory na płytę "Zabawa". I wypadałoby, żebym jako "Autor Roku" coś autorskiego powiedział. To może powiem tak: ci, co tak mówią, chyba mają rację. Pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederacja. Trzymajcie się.

Zanim jednak doszło do odważnego przemówienia, Zalewski obdarował pocałunkiem Ralpha Kaminskiego, z rąk którego odebrał Fryderyka. To prawdopodobnie nawiązanie do zachowania Damiano Davida z Maneskin, który na sopockiej oraz eurowizyjnej scenie pocałował kolegę z zespołu. Artysta po raz kolejny wsparł tęczowe środowiska, sprzeciwiając się propagowanemu przez rząd poglądowi, że ludzie o odmiennej orientacji seksualnej to ideologia.

Więcej o: