Mata odebrał Fryderyka. A potem rozwalił system przemową. Ciekawe, kim jest ta szczęściara

Mata, czyli Michał Matczak, osobiście odebrał dwie statuetki podczas minionej gali rozdania Fryderyków. Jedno z jego przemówień już krąży w sieci.

Minione rozdanie Fryderyków Mata, czyli Michał Matczak zapamięta na długo. Raper młodego pokolenia, który na muzycznej scenie jest stosunkowo od niedawna, ma powody do radości. Z gali wyszedł z dwoma nagrodami. Mata otrzymał nagrodę za Fonograficzny debiut roku, a także w kategorii Album roku – hip-hop. Jego przemówienie ze sceny urzekło wielu widzów.

Ojciec Maty gratuluje synowi statuetkiMata zdobył dwa Fryderyki. Jego wzruszony ojciec komentuje: Nasza duma

Zobacz wideo "Quebonafide: Romantic Psycho Film" - dokument o polskim raperze [ZWIASTUN]

Fryderyki 2021. Mata wygłosił przemówienie na scenie

Kariera Maty rozwija się w błyskawicznym tempie. Jego płyty pokrywają się złotem, platyną, ale to nie wszystko. Michał Matczak jest też pierwszym Polakiem, który znalazł się na międzynarodowej liście przebojów Billboard. Jego singiel "Kiss cam (podryw roku)" promujący jego nadchodzącą drugą płytę zadebiutował na 198. miejscu. Do tego utworu Mata nawiązał, odbierając swoją drugą nagrodę podczas Fryderyków, za Fonograficzny debiut roku, a przy tym wywołał brawa i rozbawił publiczność.

Michał Matczak nie bez powodu wspomniał o singlu. Na scenie wyznał, że od 1 sierpnia w życie weszły nowe przepisy, mające utrudnić artystom zdobywanie wyróżnień za single. SBM Label, wytwórnia, do której należy Mata, postanowiła zatem zgłosić "Kiss cam (podryw roku)" na dzień przed wejściem w życie nowych zasad. Dzięki temu utwór nieco ponad miesiąc po premierze uzyskał status diamentowej płyty. 

To jest taki love song. Napisałem tę piosenkę dla takiej dziewczyny i tydzień temu poszliśmy na bilard generalnie. A teraz mam dwa Fryderyki, to może pójdziemy na kręgle w przyszłym tygodniu. Na koniec chciałem powiedzieć jeszcze coś bardzo ważnego dla mnie: hip-hop - powiedział ze sceny.
 

Raperzy choć nieco związani są z branżą show-biznesową, to nie mówią publicznie o swoich prywatnych sprawach. Z dala im od zachowania typowego dla wielu celebrytów. Wolą skupiać się na swojej pracy niż zabawiać fanów osobistymi historyjkami, choć ich słuchacze na pewno nie pogardziliby takimi opowieściami. Mata uchylił przed swoimi fanami rąbka tajemnicy, ale czy zdradzi nieco więcej i wyjawi publicznie, kim jest jego dziewczyna? Być może, choć nam się wydaje, że takiej informacji na próżno będzie szukać nawet na instagramowym koncie rapera, choć wiele osób to właśnie tam chwali się prywatnymi kwestiami.

My gratulujemy Macie nie tylko dwóch Fryderyków, ale także innych sukcesów, i oczywiście trzymamy kciuki za relację z tajemniczą dziewczyną! Poniżej możecie posłuchać "Kiss cam (podryw roku)".

 

Mata z prababciąPrababcia Maty bujała się na koncercie w rytm "Kiss Cam". "Hip-hop łączy"

Więcej o: