Mama Dawida Kwiatkowskiego była uzależniona. Każdego dnia od rana sięgała po alkohol. "Zaprowadziłem ją na odwyk"

Dawid Kwiatkowski niejednokrotnie mówił o uzależnieniu mamy od alkoholu. Mimo że Agnieszka Kwiatkowska już dawno porzuciła nałóg, trudne wspomnienia zostaną w pamięci na zawsze. Obydwoje opowiedzieli o nich w materiale "Uwagi!".

Dawid Kwiatkowski jest obecnie muzykiem uwielbianym głównie przez młodzieńczą widownię, jednak on sam, będąc w wieku swoich nastoletnich fanów, nie miał łatwo. Wszystko przez chorobę alkoholową jego mamy - wiedział jako nastolatek, że sam musi zadbać o podstawowe sprawy.

Zobacz wideo Wyznania Dawida Kwiatkowskiego [KOŁO PLOTKA]

Dawid Kwiatkowski o chorobie alkoholowej mamy

Dawid Kwiatkowski ma dziś świetny kontakt z mamą, jednak nie zawsze tak było. Pani Agnieszka w przeszłości miała problemy z alkoholem. Bywało na tyle źle, że młody piosenkarz uciekał nawet z domu. Udało jej się pokonać nałóg, jednak sytuację sprzed kilku lat zostaną w pamięci tej dwójki już na zawsze. Agnieszka Kwiatkowska opowiedziała o jednej z nich w materiale "Uwagi!" pt. "W drodze na szczyt. Kulisy sławy Dawida Kwiatkowskiego". 

Budziłam się i zamiast po kawę, sięgałam po alkohol. To miało bardzo duży wpływ na Dawida. Pamiętam, jak stawał w progu i mówił: "Znów jesteś pijana, nie będę miał śniadania do szkoły". Wstyd mi jest. Przegapiłam okres, kiedy on zaczął tworzyć, pisać - wyznała.

Dawid w pewnym momencie zdecydował, że chce zawalczyć o trzeźwość rodzicielki. Pomocy szukał u babci, pedagoga szkolnego, a nawet w domu opieki społecznej. 

Nie wiadomo, jak jej choroba alkoholowa potoczyłaby się dalej, gdyby nie moja interwencja. Zaprowadziłem ją na odwyk, więc musiałem być dorosłym, będąc nastolatkiem. Nie boję się mówić o dzieciństwie, nie użalam się nad sobą. Chcę pokazać wszystkim ludziom, którzy mnie obserwują, że da się. Nie ważne ile masz środków, jakie masz warunki. Da się spełnić to, o czym marzysz - podkreśla muzyk.
 

Podziwiamy, że Dawid dał sobie radę i mamy nadzieję, że mama muzyka wygrała na dobre walkę z nałogiem.

Zobacz też: Dawid Kwiatkowski blondynem? Jego nowe zdjęcie podzieliło fanów. "Błagam, nie rób tego"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.