Zespół Perfect kończy działalność. "Wszystko musi mieć jednak swój koniec"

Mimo że jeszcze niedawno Perfect zapewniał, że rusza w ostatnią trasę koncertową, okazuje się, że fani będą musieli pożegnać się z nim nieco wcześniej. Zespół właśnie zakończył działalność.

O skomplikowanej sytuacji w zespole Perfect zaczęło mówić się w kwietniu tego roku, gdy Grzegorz Markowski poinformował, że z jego stanem zdrowia nie jest najlepiej. Muzycy wydali wówczas oświadczenie, w którym zaproponowano liderowi powrót do kapeli, ale tylko wtedy, gdy poczuje się już lepiej. Zapewniano, że ostatnia trasa koncertowa będzie kontynuowana, ale bez Markowskiego, co nie do końca spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów. Jak się okazuje, miało to też swoje konsekwencje. Zespół kończy działalność, a trasa pożegnalna się nie odbędzie.

Zobacz wideo Konflikty między muzykami doprowadziły do rozpadu kilku znanych grup. Oto one

Perfect kończy działalność po 40 latach. "Wszystko musi mieć jednak swój koniec"

Zespół Perfect po 40 latach zdecydował się zakończyć swoją działalność. Fanów poinformowano w specjalnym oświadczeniu na Facebooku.

Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też. Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie - Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z zespołu. Nic i nikt nie może już tego zmienić. Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata. Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze - czytamy w oświadczeniu zespołu.

Perfect został założony w 1977 roku. Wówczas w skład kapeli wchodził perkusista Wojciech Morawski, basista Zdzisław Zawadzki oraz wokalistki: Barbara Trzetrzelewska i Ewa Konarzewska. Rok później do zespołu dołączył Zbigniew Hołdys, którego w 1980 roku przy mikrofonie zastąpił Grzegorz Markowski

W 1981 roku na rynku zadebiutował album zatytułowany "Perfect", na którym znalazły się pierwsze przeboje zespołu, które publiczność kocha do dziś m.in.: "Nie płacz Ewka", "Niewiele ci mogę dać", "Chcemy być sobą", czy Ale wokoło jest wesoło". Zbigniew Hołdys w 1983 roku zdecydował się rozwiązać zespół. Kilka lat później kapela się reaktywowała, tyle że bez Markowskiego i wyruszyła w trasę koncertową po USA. W 1992 roku Hołdys ponownie zawiesił działalność zespołu, a sam usunął się na dobre z życia publicznego. Rok później zespół do koncertowania i nagrywania płyt, ale już bez Holdysa.

O zejściu ze sceny Grzegorz Markowski mówił już od kilku lat, a przez swój stan zdrowia zdecydował odejść z zespołu już teraz.

ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Rozenek nie ochrzci Henia. "Kościół nie akceptuje in vitro, a dzięki temu mam trzech synów". Są też inne powody

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.