Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz. Aktorka występowała m.in. w "Faraonie" i "Stawce większej niż życie"

Nie żyje aktorka Wiesława Mazurkiewicz. Występowała w takich filmach i serialach, jak "Potop", "Sztuka kochania" czy "Stawka większa niż życie".

W wieku 95 lat zmarła ceniona aktorka Wiesława Mazurkiewicz. W swojej bogatej karierze artystycznej wcielała się w rozmaite role. O jej śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

książę William, książę HarryKsiążę William zmroził wzrokiem księcia Harry'ego na pogrzebie

Nie żyje aktorka Wiesława Mazurkiewicz

Wiesława Mazurkiewicz urodziła się w 1926 roku w Łodzi, gdzie w 1952 roku ukończyła filmówkę. Występowała na deskach teatrów w Warszawie i Krakowie. Zrobiła karierę na ekranie, pojawiając się w takich produkcjach, jak "Faraon", "Stawka większa niż życie", "Awantura o Basię", "Potop", "Wszystko będzie dobrze", "Rozmowy kontrolowane" czy "Na dobre i na złe".

We wtorek o śmierci aktorki poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich:

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną kobietę - Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła. Artystka od lat związana była z teatrami w całej Polsce, szczególnie z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie współpracowała z Zygmuntem Hübnerem. Stworzyła wiele niezapomnianych ról teatralnych i filmowych. W 2016 roku odznaczona została Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Niemal od samego początku swej kariery artystycznej była związana z naszym stowarzyszeniem. Zawsze ciepła, serdeczna i z ogromnym sercem. Wiesiu, będzie nam Cię bardzo brakowało.

We wzruszającym wpisie Wiesławę Mazurkiewicz pożegnała również jej wnuczka, Zosia Lutkiewicz.

książę Harry, księżna Kate, książę WilliamKsiążę Harry był przytłoczony rozmową z ojcem, Kate i Williamem

Dla niektórych na zawsze będziesz Królową Nikotris z "Faraona", albo major Hanną Bösel ze "Stawki...", ale dla mnie zawsze będziesz Bunią... i moją prywatną Profesor McGonagall (bohaterka "Harrego Pottera", którą dubbingowała Mazurkiewicz - przyp. red.).

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje.