Meghan Markle nie przyleciała do Wielkiej Brytanii na pogrzeb księcia Filipa. Podano oficjalny powód

Meghan Markle nie przyleciała z księciem Harrym do Wielkiej Brytanii, gdzie w najbliższą sobotę odbędzie się pogrzeb księcia Filipa. Para w oświadczeniu wyjaśniła, że podjęto taką decyzję po konsultacji z lekarzem.

Po śmierci księcia Filipa Brytyjczycy są pogrążeni w żałobie. W pogrzebie weźmie udział książę Harry, który błyskawicznie przyleciał do Londynu, aby pożegnać swojego dziadka wspólnie z resztą rodziny. Na uroczystości zabraknie z kolei ciężarnej Meghan Markle. Jak utrzymuje Pałac Buckingham, podróż samolotem przez ocean odradził jej lekarz.  

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

książę Filip, książę HarryKsiążę Harry przyleciał na pogrzeb księcia Filipa. Został zauważony na lotnisku

Meghan Markle nie weźmie udziału w pogrzebie księcia Filipa

Książę Harry wrócił do Wielkiej Brytanii. To jego pierwsza wizyta od czasu rezygnacji z królewskich obowiązków. W niedzielę wnuk królowej Elżbiety wylądował na lotnisku Heathrow w Londynie, skąd ochrona eskortowała go do Pałacu Kensington.

Harry’emu nie towarzyszy Meghan Markle, która została w Kalifornii. 39-latka jest w zaawansowanej ciąży, a późną wiosną, czyli prawdopodobnie w maju przywita na świecie córkę. Królewski rzecznik prasowy poinformował, że właśnie ze względów zdrowotnych lekarz odradził jej podróż przez ocean.

Dodatkowo stosunki między Meghan Markle i księciem Harrym a rodziną królewską były ostatnio bardzo napięte. W ubiegłym roku książę i jego żona wyprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, rezygnując z roli wyższych rangą członków brytyjskiej rodziny królewskiej. W marcu tego roku udzielili wywiadu Oprah Winfrey, w którym Markle zarzuciła royalsom brak wsparcia oraz rasizm.

Pogrzeb księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia o godzinie 15 czasu lokalnego w Kaplicy św. Jerzego w zamku w Windsorze.

Księżna Kate i książę William uczcili pamięć księcia FilipaKate i William poszli śladami Meghan i Harry'ego. Pożegnali księcia Filipa w podobny sposób

Zgodnie z życzeniem zmarłego uroczystość nie będzie miała charakteru państwowego, nie poprzedzi jej publiczna procesja, ale będzie transmitowana w telewizji. W pogrzebie weźmie udział tylko 30 osób z najbliższej rodziny.