Na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka pojawi się gość specjalny. Rodzina zmarłego zaprosiła znanego aktora

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w najbliższą sobotę 10 kwietnia. Na uroczystość został zaproszony gość specjalny, który na prośbę rodziny zmarłego odegra ważną rolę.

Szczegóły organizacji pogrzebu Krzysztofa Krawczyka są sukcesywnie podawane do wiadomości publicznej. Wokalista zmarł 5 kwietnia, a 10 kwietnia odbędzie się uroczystość pożegnalna, w której wezmą udział najbliżsi artysty. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa ceremonia będzie miała charakter państwowy, dlatego wierni fani Krawczyka uzyskają możliwość pośredniego uczestnictwa w pogrzebie dzięki telewizyjnej transmisji TVP. Na prośbę rodziny zmarłego na uroczystości pojawi się gość specjalny - znany aktor, który przed laty współpracował z wokalistą. 

Krzysztof KrawczykPogrzeb Krawczyka będzie transmitowany w telewizji. Gdzie i kiedy można obejrzeć?

Gość specjalny na pogrzebie Krawczyka

Pożegnalna msza święta zostanie odprawiona 10 kwietnia o godzinie 12 w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Następnie żałobnicy przeniosą się na cmentarz w Grotnikach - wsi, w której przez ostatnie lata mieszkał wokalista. Pomimo okrojonej przez wzgląd na pandemię liczby gości specjalne zaproszenie od rodziny Krawczyka otrzymał Daniel Olbrychski. Aktor podczas uroczystości ma odczytać fragmenty Pisma Świętego.

Krzysztof KrawczykOstatnia wola Krzysztofa Krawczyka. Zostanie pochowany z tym, co kochał

Przypomnijmy, że Krzysztof Krawczyk i Daniel Olbrychski w 2009 roku pracowali nad wspólnym projektem. Razem wykonali wówczas utwór "Z kobietami to różnie bywało", do którego nagrali również teledysk. 

Krzysztof Krawczyk, Daniel OlbrychskiKrzysztof Krawczyk, Daniel Olbrychski Agencja Wyborcza.pl

Daniel Olbrychski w "Dzień dobry TVN" z ogromnym szacunkiem wspominał swojego przyjaciela. 

To dusza człowiek. Jakby go wspominać to kojarzy się z takim dobrym, naiwnym dzieckiem. W dobrym tego słowa znaczeniu. Dobroć, otwartość, była dla niego czymś naturalnym, jak oddychanie. Takie duże, wspaniałe, dobre dziecko, na dodatek piekielnie zdolne - mówił aktor. 
Zobacz wideo
Więcej o: