Książę William od początku nie ufał Meghan Markle. "Nic nie wiemy o jej intencjach, o jej prawdziwej osobowości"

Konflikt księcia Williama i księcia Harry'ego zaczął się od... przedstawienia Meghan rodzinie królewskiej. Starszy brat obawiał się naiwności Harry'ego.

Relacja Williama i Harry'ego od dłuższego czasu nie należała do najlepszych, a po słynnym wywiadzie u Oprah Winfrey dodatkowo uległa znacznemu pogorszeniu. Sussexowie wyznali dotąd nieznane szczegóły, które działy się za murami pałacu Buckingham. Zarzucili rodzinie królewskiej brak wsparcia i rasizm (podobno w pałacu pytano, jakiego koloru skóry będzie ich syn Archie). William miał żal do brata i nie chciał komentować ich wypowiedzi. Okazuje się jednak, że niesnaski między Williamem a Harrym powstały już lata temu. Zaczęło się od tego, gdy Harry zapoznał Meghan z rodziną.

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

książę Filip, królowa ElżbietaKsiążę Filip ma ostatnie życzenie. Spełnić je może tylko królowa Elżbieta II. "Wie, że jego zegar tyka"

Książę William nie był zadowolony ze ślubu Meghan i Harry'ego

Rodzina królewska, zarówno książę Karol, królowa Elżbieta II, jak i książę William bardzo się cieszyli, że Harry w końcu odnalazł szczęście i wszedł w poważny związek. Meghan Markle została miło przyjęta i co najważniejsze - zaakceptowana. Mimo wszechobecnej sympatii do Amerykanki książę William nie spodziewał się, że jego młodszy brat tak szybko zdecyduje się poślubić wybrankę. W końcu on, jako następca tronu, czekał aż dekadę z oświadczynami. Reakcja Williama na wieść o ślubie brata została opisana w książce "Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów".

William martwił się, że jego brat zbyt szybko angażuje się w ten związek - gdy Harry zaczął mówić o rychłym małżeństwie, nie wahał się mu o tym powiedzieć. "To wszystko dzieje się dość szybko" - stwierdził William, z powątpiewaniem zwracając się do brata - czytamy.

Książę William nie ufał dopiero co poznanej Meghan i podczas rozmowy z bratem (która wydarzyła się na przełomie 2016 i 2017 roku) mówił, że przynależność do rodziny królewskiej jest bardzo poważną sprawą, dlatego Harry musi być jej pewien.

William nie był w stanie zrozumieć, że Harry rozważa poślubienie tej wciąż mało mu znanej i nie do końca sprawdzonej osoby zaledwie dwa lata po tym, jak się poznali. Wydawało się to sprzeczne z jego własnymi zasadami [...] William robił to oczywiście ze względu na dobro monarchii. Sprawdzał przez wszystkie te lata, czy Kate nadaje się do roli przyszłej królowej. Harry miał więc prawo się zastanawiać, czy Williamowi w rzeczywistości chodzi o jego osobiste szczęście, czy też ponownie - i jak zwykle - myślał tylko o dobru "Firmy".

Meghan Markle, książę HarryMeghan i Harry upokorzeni podczas ostatniego oficjalnego wystąpienia

Z powodu braku pozytywnej reakcji Williama na ślub Harry postanowił odsunąć się od brata. Nawet prośby ze strony jego wuja, Charlesa Spencera (brata księżnej Diany), nie spowodowały, że Harry zmienił zdanie. Jednak Williamowi chodziło tak naprawdę o brak zaufania w stosunku do Meghan.

William podobno nie ufał tej mało im znanej Amerykance, podejrzewając ją o wybujałe ambicje. "William mówił bratu, że nic nie wiedzą o jej pochodzeniu, o jej intencjach, o jej prawdziwej osobowości" - opowiadała Emily Andrews w "The Sun".

William jednak nigdy oficjalnie nie mówił o konflikcie z bratem. Chciał być wobec niego lojalny, nawet gdy nie zgadzał się z jego decyzjami.

William, Kate, Harry i Meghan - "Fantastyczna Czwórka"

Formalnie jednak poza "Firmą" żadna ze stron nie zdradzała, że w tle tli się konflikt. W 2018 roku Meghan i Harry byli już oficjalnie zaręczeni. Wtedy też zdecydowano, aby Meghan dołączyła do Royal Foundation Forum, która została założona, by kontynuować pracę księżnej Diany. Fundacja głównie zajmowała się pomocą weteranom, wsparciem rozwoju dzieci i ochroną przyrody. Słynąca z poglądów feministycznych Meghan chciała rozszerzyć ją o jeszcze jedną działalność - prawa kobiet.

Choć zarówno Kate, William jak i Harry bardzo cieszyli się z pomysłów Meghan, uważając je za słuszne i godne rozważenia, jedno z pytań dziennikarzy ujawniło, co dzieje się za pięknymi uśmiechami rodziny:

"Czy kiedy pracujecie razem, jako rodzina dochodzi między wami do nieporozumień?" - padło pytanie. Nerwowy śmiech. Obie kobiety opuściły wzrok, zakrywając włosami twarze  i prawdopodobne prawdziwe emocje. Harry szukał wsparcia u Meghan i tylko William odpowiedział wprost - "Oj tak...".

Nowe pomysły Meghan, które chciała wpleść w działalność fundacji, stały się kolejnym powodem do kłótni między braćmi. William nie mógł się pogodzić, że "Pani Meghan Markle nie tylko chciała czynić w świecie dobro - chciała ten świat radykalnie zmienić".

Cytaty pochodzą z książki "Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny" (tłum. Janusz Ochab), która ukaże się 14 kwietnia 2021 nakładem Wydawnictwa Agora. W formie ebooka jest już dostępna.

Ebook dostępny jest TUTAJ > > >

Książka dostępna jest TUTAJ > > >

Okładka książki 'Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów'Okładka książki 'Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów' Robert Lacey