Były mąż Joanny Liszowskiej w tarapatach. Podał się do dymisji w firmie, w której był prezesem. Teraz się tłumaczy

Były mąż Joanny Liszowskiej zrezygnował z pełnienia kierowniczej funkcji. Ola Serneke musiał podać się do dymisji po tym, jak na jaw wyszły jego nieetyczne praktyki.

Szwedzki biznesmen Ola Serneke, były mąż Joanny Liszowskiej, zrezygnował ze stanowiska i wystosował specjalne oświadczenie.

Zobacz wideo Biznesy gwiazd

Paulina MłynarskaPaulina Młynarska wrzuciła zdjęcie po mastektomii. "Chce się wyć!"

Były mąż Joanny Liszowskiej podał się do dymisji w firmie, w której był prezesem

Według ustaleń szwedzkiej gazety "Göteborgs-Posten" biznesmen miał zakładać fałszywe konta, z których pisał komentarze pochlebnie oceniające projekty przedsiębiorstwa Serneke Group. Biznesmen miał napisać ponad 200 postów na dwóch branżowych forach, w których atakował krytyków i starał się przekonać potencjalnych kontrahentów do inwestowania w jego firmę.

Ola Serneke przyznał się do winy, a następnie pod koniec lutego zrezygnował z funkcji prezesa koncernu. Choć teoretycznie nie działał niezgodnie z prawem, to jego działania przyczyniły się do negatywnego odbioru firmy. W oświadczeniu na oficjalnej stronie przedsiębiorstwa czytamy:

Myślę, że to słuszne rozwiązanie. Jestem świadomy, że postąpiłem w sposób, który negatywnie wpłynął na postrzeganie mnie i naszej firmy. Pod tym względem nie sprostałem wartościom, które są istotne dla firmy i nie udało mi się być wzorem do naśladowania. Dzięki tej zmianie będę miał inne zadanie, w którym będę mógł wykorzystać swoje mocne strony.

Biznesmen, zapytany przez "Göteborgs-Posten", dlaczego zaczął fabrykować posty, odpowiedział: 

To trochę tak, jakby ktoś atakował twoją rodzinę, a ty chcesz jej za wszelką cenę bronić.

Virus Outbreak-Entertainment What's HappeningBillie Eilish zmieniła kolor włosów i uczesanie. Wokalistka sama nie może w to uwierzyć

W tym samym wywiadzie Seneke wyraził ubolewanie nad swoim zachowaniem i określił je jako niewłaściwie:

To niewłaściwie. Wytłumaczyłem już swoim pracownikom, że to nie było mądre. Przeprosiłem, a teraz rezygnuję z pełnienia dotychczasowej funkcji.

Ola Serneke do 2018 roku był mężem Joanny Liszowskiej. Para doczekała się dwóch córek.

Więcej o: