Złote Globy. Te suknie olśniły wszystkich. Najlepsze kreacje w historii rozdania nagród [TOP 10]

Złote Globy 2021 już w najbliższą niedzielę (a właściwie w poniedziałek nad ranem czasu polskiego). W oczekiwaniu na rozdanie "małych Oscarów" przedstawiamy wam nasz subiektywny wybór najlepszych kreacji w historii gali.

Złote Globy 2011 - najpiękniejsze suknie - Angelina Jolie 

Angelina Jolie ponadczasową suknią Versace zyskała sobie przydomek "zielonej bogini". Słusznie - aktorka w tej kreacji prezentuje się wyjątkowo zmysłowo, emanując przy tym kobiecą siłą. Myślimy, że tej sukni nie powstydziłaby się nawet sama królowa disco - Donna Summer!

Angelina Jolie, Złote Globy 2011Angelina Jolie, Złote Globy 2011 fot. ONS

Złote Globy 2011 - najpiękniejsze suknie - Anne Hathaway 

Anne Hathaway w 2011 roku wprowadziła niemal wszystkich w zachwyt kreacją od Armani Prive. Zmysłowa, kobieca i niestroniąca od błyskotek suknia podkreśla nietuzinkową urodę aktorki.

Anne Hathaway, Złote Globy 2011Anne Hathaway, Złote Globy 2011 fot. ONS

Złote Globy 2014 - najpiękniejsze suknie - Emma Watson

Emma Watson w kreacji od Diora wygląda tak, jakby była gotowa na wszystko - ze spotkaniem biznesowym włącznie. Prosto, elegancko i funkcjonalnie - lubimy to! 

Emma Watson, Złote Globy 2014Emma Watson, Złote Globy 2014 fot. ONS

Złote Globy 2015 - najpiękniejsze suknie - Dakota Johnson

Dakota Johnson w stylizacji od Chanel to kwintesencja prostoty, elegancji i dobrego smaku. Aż trudno uwierzyć, że 26-letnia wówczas aktorka promowała erotyk "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

Dakota Johnson, Złote Globy 2015Dakota Johnson, Złote Globy 2015 fot. ONS

Złote Globy 2015 - najpiękniejsze suknie - Julianne Moore

Julianne Moore w sukni od Givenchy wygląda zjawiskowo. Gwiazda prezentuje się niczym wychodząca z morza syrena, co uwydatnia faktura sukni, do złudzenia przypominająca rybie łuski. 

Julianne Moore, Złote Globy 2015Julianne Moore, Złote Globy 2015 fot. ONS

Złote Globy 2016 - najpiękniejsze suknie - Jennifer Lopez

Jennifer Lopez w 2016 roku zdecydowała się na sukienkę projektu włoskiego twórcy Giambattista Valli. Trzeba przyznać, że nie była to łatwa kreacja do obrony - w tak wyrazistym, jednolitym kolorze bardzo łatwo jest się zgubić. Lopez wybrnęła z tego znakomicie - musztarda w połączeniu z ciemniejszym makijażem i miodowym odcieniem włosów idealnie podkreśla latynoskie korzenie artystki.

Jennifer Lopez, Złote Globy 2016Jennifer Lopez, Złote Globy 2016 fot. ONS

Złote Globy 2017 - najpiękniejsze suknie - Blake Lively

Gwiazda „Plotkary” Blake Lively w 2017 roku stawiła na Versace. Wyszło jej to na dobre - w pięknej kreacji z włoskiego domu mody emanuje pewnością siebie, ponętnością i elegancją jednocześnie.

Blake Lively, Złote Globy 2017Blake Lively, Złote Globy 2017 fot. ONS

Złote Globy 2017 - najpiękniejsze suknie - Emma Stone

Emma Stone w 2017 roku zachwyciła prostotą i minimalizmem. Gwiazda w kreacji Valentino prezentowała się zmysłowo, dziewczęco i skromnie - a był to przecież wieczór podczas którego „La La Land” z jej udziałem pobił rekord w historii Złotych Globów, zdobywając aż siedem statuetek.

Emma Stone, Złote Globy 2017Emma Stone, Złote Globy 2017 fot. ONS

Złote Globy 2019 - najpiękniejsze suknie - Lady Gaga

To zdecydowanie jedna z głośniejszych kreacji na rozdaniu nagród w 2019 roku. Lady Gaga świętując triumf filmu „Narodziny gwiazdy” postawiła na suknie od Valentino do złudzenia przypominającą tą, którą w 1954 roku założyła Judy Garland w pierwszej wersji filmu.

Lady Gaga, Złote Globy 2019Lady Gaga, Złote Globy 2019 fot. ONS

Złote Globy 2019 - najpiękniejsze suknie - Janelle Monáe

To jedna z ciekawszych kreacji w historii Złotych Globów. Choć nie jest to najbardziej oczywisty wybór, to artystka w stroju od Chanel emanuje gracją i pewnością siebie, co zasługuje na szczególne wyróżnienie. 

Janelle MonáeJanelle Monáe fot. ONS