Książę Karol ma dziwne nawyki i nietuzinkowe poczucie humoru. Ten żart z pewnością rozzłościł królową

Okazuje się, że książę Karol gromadzi dziwne przedmioty, ma oryginalne poczucie humoru, a jego codzienna rutyna jest nudniejsza, niż mogłoby się wydawać. Wszystko zdradził Tom Bower, królewski biograf.

Książę Karol znany jest z sarkastycznego poczucia humoru i dość... nudnego życia. Tom Bower opisał w książce "Zbuntowany książę: Siła, pasja i buntowniczość księcia Karola" zwykły dzień z życia męża księżnej Camilli. Do głównych zajęć Karola ma należeć sprawdzanie rankingów popularności i narzekanie, że jego synowie o wiele częściej pojawiają się na łamach prasy. 72-latek zamartwia się o swoje wypadające włosy i podobno narzeka na żonę, która uwielbia wydawać pieniądze na niepotrzebne rzeczy. Największe kawały robi pałacowemu personelowi. W chwilach największej nudy dzwoni do pałacu i pyta, czy królowa jeszcze żyje.

Książę Karol ma dziwne nawyki i nietuzinkowe poczucie humoru

Nie mniej zaskakujące są gadżety, które można odnaleźć w otoczeniu księcia Walii. Mężczyzna ma swój ulubiony dmuchany materac i poduszkę, a w jego apartamentach koniecznie musi znaleźć się łóżko ortopedyczne oraz ulubiony papier toaletowy. Według jednej z najsłynniejszych anegdot, książę Karol podróżuje z własną deską klozetową, która ma chronić go przed zarazkami. Jeden z dziennikarzy zapytał go kiedyś nawet, czy ma w kolekcji własną deskę. Książę odparł żartobliwie:

Moją własną co?

Niektóre z nietypowych zachowań syna królowej Elżbiety II można uznać za kompulsywne. Mężczyzna podobno przebiera się się co najmniej pięć razy dziennie.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Książę ma także szczególne preferencje dotyczące miejsca, w którym śpi. W Clarence House znajdują się trzy sypialnie: jedna urządzona w stylu uwielbianym przez Karola, druga miała spodobać się księżnej Camilli, a trzecia to wspólny pokój książęcej pary.

Bower twierdzi, że wpływ na osobowość księcia Karola miało rygorystyczne wychowanie i ojciec, który rzadko spędzał z nim czas. Książę Karol podobno nie jest zadowolony z publikacji napisanej przez Toma Bowera. Nie ma się czemu dziwić – niektóre ciekawostki o następcy brytyjskiego tronu są naprawdę dziwne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.