Abelard Giza wieszczy upadek obozu rządzącego. "Znów chlapnęło g**nem"

Abelard Giza zamieścił na Facebooku wpis, w którym w mocnych słowach skomentował uzasadnienie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Komik wieszczy także upadek obozu rządzącego.

27 stycznia rząd opublikował w Dzienniku Ustaw uzasadnienie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Oburzeni Polacy wyszli na ulicę, a część gwiazd wyrażała swój sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego we wpisach w social mediach. Podczas czwartkowego Strajku Kobiet policja wylegitymowała aktorkę Zofię Domagalik, znaną z serialu "Zawsze warto".

Zofia Domalik zatrzymana na Strajku KobietZofia Domagalik "zamknięta w policyjnym kotle". Jej mama z przerażeniem pisała o córce

Abelard Giza komentuje uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Głos w sprawie opublikowania uzasadnienia Trybunału Konstytucyjnego zabrał także Abelard Giza. Komik zamieścił na swoim facebookowym profilu mocny wpis, w którym pokusił się o "fekalną metaforę" opisującą smutną rzeczywistość, którą rządzący zafundowali kobietom:

Wczoraj znów chlapnęło g**nem. Trudno być zachwyconym, bo wali okrutnie, ale w gruncie rzeczy to dobry znak. Bo kiedy jest zator, smród w całym domu i brodzi się w łajnie po kostki, to nie cieszy stagnacja. Przy udrażnianiu rur musi bulgotać, pryskać i chlapać.
Zobacz wideo Opublikowano wyrok TK w sprawie aborcji. Polki i Polacy w wielu miastach wyszli na ulicę

Giza wieszczy także upadek obozu rządzącego:

Wtedy wiesz, że to tylko kwestia czasu, kiedy cały ściek się zapadnie i zniknie. I potem znowu długo będzie spokój. Trzymajmy się! Niech chlapie i wściekłe kipi. Jeszcze trochę i nie będzie śladu.

Pod wymownym komentarzem komika pojawiło się mnóstwo komentarzy internautów. Część z nich doceniła fakt, że Giza widzi światełko w tunelu:

Specyficzne, aczkolwiek skuteczne słowa otuchy. Dziękuję.
Dawno nie czytałam tak dobrej, trafnej i mimo wszystko pocieszającej metafory.
Oby miał pan rację. Wytrzymać można naprawdę dużo, ale gdzieś musi być kres.

Warto przypomnieć, że Monika Olejnik opublikowała na Instagramie felieton, w którym w dosadnych słowach skomentowała uzasadnienie orzeczenia TK i zwróciła się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego.

Monika Olejnik, Jarosław KaczyńskiMonika Olejnik uderza w Jarosława Kaczyńskiego: Niech orzeczenie TK złoży na sarkofagu brata

Trafia do Was obrazowa metafora Abelarda Gizy?

Więcej o: