Cezary Pazura zaszczepił się poza kolejnością? Poirytowana Edyta zabrała głos. Pisze o nadużyciu. "Nie dotarło"

Nie milkną echa afery związanej ze szczepieniem przeciwko COVID-19 znanych osób poza kolejnością. Zaliczał się do nich ponoć Cezary Pazura, który miał promować szczepienia. Oświadczenie w jego imieniu wydała oburzona żona.

Specjaliści powtarzają, że aktualnie jedynym sposobem na zahamowanie pandemii są szczepienia. 27 grudnia ruszył ogólnopolski program szczepień, który zakłada, że w pierwszej kolejności szczepionkę przyjmują medycy. Na przełomie 2020 i 2021 roku na jaw wyszło, że zaszczepieni są m.in.: Krystyna Janda, Edward Miszczak, Wiktor Zborowski czy Michał Bajor. Na artystów spadła krytyka. Niektóre gwiazdy tłumaczyły się, że zrobiły to w celu promocji szczepień. Według "Vivy!" podobnie miał zamiar postąpić Cezary Pazura, który - jak się okazało w niedzielę wieczorem - nie przyjął swojej dawki. Oświadczenie w sprawie wydała jego żona. Nie ukrywała oburzenia.

Aleksandra Domańska , Krystyna JandaKrystyna Janda zaszczepiła się poza kolejnością. Aleksandra Domańska broni aktorkę: Zrobiła więcej niż niejeden polityk

Edyta Pazura wydała oświadczenie w imieniu Cezarego Pazury ws. szczepień poza kolejnością

W niedzielę pojawiły się informacje, że poza kolejnością ma zaszczepić się 58-letni Pazura. Internauci zaczęli wyrażać swoje oburzenie - aktor przecież nie jest ani medykiem ani seniorem, który należy do grupy tzw. "ryzyka". W związku z falą nieprawdziwych informacji, jakoby Cezary miał być zaangażowany w akcję promocyjną szczepień z ramienia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, oświadczenie wydała jego żona.

Przez całą niedzielę odpowiadam bardzo szczerze na pytania dziennikarzy, którzy co chwila wydzwaniali. Jak widać, nie dotarło… Cezary Pazura jest ambasadorem oficjalnej akcji informacyjnej "Szczepimy się", której organizatorem nie jest WUM. Cezary nie został zaszczepiony na COVID-19 i czeka jak każdy obywatel na swoją kolej. Najbardziej zaskakujące jest to, że tego nadużycia dopuściła się Viva, z którą współpracowaliśmy kilka tygodni temu przy sesji zdjęciowej. Dalszy komentarz jest zbędny – czytamy na profilu poirytowanej celebrytki.
 

W obawie przed kontrowersyjnymi opiniami i obelgami możliwość komentowania posta Edyty została zablokowana.

Michał BajorMichał Bajor też zaszczepił się poza kolejnością. Teraz się tłumaczy

Więcej o: