Ewa Chodakowska padła ofiarą oszustów. "Jest napisane, że rozdaję pieniądze"

Ewa Chodakowska padła ofiarą oszustów. Bezprawnie wykorzystano jej wizerunek, by wyłudzać dane i pieniądze od internautów.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Anna Lewandowska padła ofiarą internetowych oszustów, którzy chcieli zarobić na jej wizerunku. Tym razem sprawa dotyczy kolejnej znanej trenerki i specjalistki od zdrowego stylu życia, Ewy Chodakowskiej

Zobacz wideo

Internetowi oszuści korzystają z różnych i coraz to nowszych metod w celu bezprawnego zdobywania pieniędzy oraz danych użytkowników. W swoje nielegalne działania często wciągają znane osoby, żerując bez ich wiedzy na ich popularności. Wygląda na to, że w tym tygodniu zdecydowali się postawić na branżę fitness.

Zobacz też: Ewa Wachowicz ofiarą oszustów! Pokazała, jak działają. Ostrzega: Nie wierzcie w te reklamy, nie kupujcie tego

Ewa Chodakowska apeluje do obserwatorów

Na instagramowym profilu Ewy Chodakowskiej pojawił się apel, który kobieta wystosowała, by przestrzec fanów przed nabraniem się na nielegalny chwyt oszustów. Jednocześnie poprosiła, by fałszywe konto zgłaszać. 

Alarm. Proszę zgłaszajcie ten profil na Facebooku ECOdakowsKA to oszustwo! Wygląda jakbym prowadziła transmisję na żywo. To jest fake, nie mam z tym nic wspólnego!!! Jest napisane, że rozdaję pieniądze, jak ktoś zgadnie liczbę. Nie wiem, jakie są tego konsekwencje, czy coś musicie wypełnić, podać swoje dane etc. Proszę, nie róbcie tego - napisała znana trenerka.

Oszustwo miało polegać na tym, że Chodakowska "rozdawałaby" pieniądze osobom, które poprawnie zgadną konkretną liczbę. Przy okazji należy podać swoje dane.

Zobacz też: Modelka Bar Refaeli została oskarżona o oszustwa podatkowe. Jej matka wyląduje w więzieniu

Ewa zaznacza, że nie zna dokładnych konsekwencji udziału w "konkursie", jednak z pewnością jest to próba wyłudzenia danych przy wykorzystaniu wizerunku znanej osoby. Przypomnijmy, że Ewa Chodakowska już wcześniej padła ofiarą fałszywej reklamy środka na odchudzanie. 

Więcej o: