Michel Moran otworzy nową restaurację. Lokalizacja będzie zaskoczeniem

Michel Moran w marcu ogłosił na swoim Instagramie zamknięcie restauracji "Bistro de Paris", którą prowadził przez 16 lat w centrum Warszawy. Okazuje się, że ma w planach otwarcie kolejnej i już pracuje nad nowym projektem. Tym razem planuje postawić na inną lokalizację swojej restauracji.

Michel Moran to restaurator, znany widzom z programów "MasterChef" i "MasterChef Junior", podczas których oceniał poczynania kandydatów w kuchni. Prywatnie zajmował się także prowadzeniem własnego lokalu, jednak w marcu ogłosił, że musi pożegnać się z ukochanym miejscem. Okazało się jednak, że 55-latek miał już wtedy inny pomysł. 

 

Michel Moran ma otworzyć nową restaurację przed końcem roku 

Michel Moran prowadził restaurację, która mieściła się w centrum od 16 lat. "Bistro de Paris" było miejscem, w którym można było dostać najpopularniejsze francuskie dania, przyrządzone według przepisów Morana. Warto wspomnieć, że 55-latek sam jest Francuzem urodzonym w Paryżu, od lat mieszka jednak w Polsce.

Tak Michel Moran opowiadał kilka lat temu o "Bistro de Paris" w wywiadzie z Angeliką Swobodą:

Myślę, że w niektórych rzeczach byłem pierwszy i absolutnie nie wstydzę się o tym mówić. Jeszcze dziesięć lat temu wprowadziliśmy "czekadełka" dla gości, które później zaczęli podawać także inni restauratorzy. Mieliśmy też wózek serów, z którym obsługa przyjeżdżała do stolików. Nauczyłem też kelnerów, by podawali gościom kartę win, proponowali inne napoje. (...) Nie chcę przez to powiedzieć, że ja to wymyśliłem. Nie, ja sam się uczyłem tych wszystkich restauracyjnych procedur. A potem je wdrażałem w moim Bistro de Paris.
Bistro de Paris jest chyba pierwszą restauracją w Polsce, w której surowe ryby filetowało się na sali, na oczach gości, przy stolikach. Wcześniej to było niewyobrażalne. Jestem dumny, bo dzięki ciężkiej pracy całego mojego zespołu również w innych restauracjach zaczęto to praktykować.

Moran na początku marca tego roku ogłosił zamknięcie swojego lokalu. Jak się okazuje, pomysł nie był wcale nagły i spowodowany aktualną sytuacją na świecie.

 To była bardzo trudna, ale świadoma decyzja. Miałem gotowy post na Instagrama już pod koniec lutego, że od 16 marca restauracja będzie zamknięta - powiedział Michel.

Nowa restauracja Michela Morana - nietypowa lokalizacja

Moran podkreślił, że utrata "Bistro de Paris" nie jest końcem jego przygody z prowadzeniem restauracji, co potwierdził w najnowszym wywiadzie. W rozmowie z "Faktem" kucharz zdradził, że tajemniczy projekt, o którym wspominał w marcu, to nowy lokal w zupełnie innym, spokojnym miejscu. Zapowiedział, że chciałby jak najszybciej otworzyć nową restaurację. 

Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy świętować otwarcie nowej restauracji. Tym razem już nie w centrum Warszawy – mówił Moran

Lokalizacja poza centrum Warszawy będzie sporym zaskoczeniem, bowiem "Bistro de Paris" było usytuowane właśnie w samym centrum miasta - przy pl. Piłsudskiego. Moran nie zdradził jednak, gdzie konkretnie planuje otworzyć nową restaurację i jak będzie się nazywać. Wiadomo jednak, że menu w dalszym ciągu będzie nawiązywało do francuskich przysmaków. Z pewnością nie zabraknie ulubionych potraw Michela. 

W karcie nowego miejsca na pewno będą steki, ukochane ślimaki i zupa cebulowa, której się nauczyłem, gdy miałem 14 lat – mówił 55-latek.

Zobacz też: Michel Moran nie lub buraków. W "DD TVN" wykorzystał to jeden z uczestników Masterchefa". Prowadząca: Mariusz jest cudownie złośliwy

Sprawdź: Modną odzież męską na Avanti24.pl!

Zobacz wideo Gwiazdy i ich kulinarne podboje