Kim jest Kinga Kwiecień? Zaliczyła wpadkę na żywo w Opolu, rozmawiała z "projektantem" Christianem Paulem

Wideo z prezenterką Kingą Kwiecień, w którym pomyliła nazwiska wykonawców, podbiło sieć. Kim jest dziennikarka TVP?

W niedzielę odbył się 57. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Na scenie mogliśmy podziwiać wiele gwiazd, takich jak Beata Kozidrak, Maryla Rodowicz czy Justyna Steczkowska. Nie zabrakło także młodych debiutantów. Jednak to nie o nich teraz najwięcej się mówi. "Gwiazdą" została reporterka Kinga Kwiecień. Zapewne produkcja liczyła na to, że cały festiwal obejdzie się bez wpadki, ale i to się nie udało. Kinga Kwiecień, przedstawiając zwyciężczynię konkursu, zapomniała jej nazwiska. Skończyło się dukaniem, z którego obecnie śmieje się cały internet. Nic dziwnego, że widzowie zastanawiają się teraz kim jest "gwiazda Telewizji Polskiej".

Zobacz wideo Ania Karwan oburzona koncertem w TVP

Kim jest Kinga Kwiecień?

Kinga Kwiecień skończyła prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Mimo to postawiła na dziennikarską ścieżkę kariery i swoją pracę zaczęła od portalu Wirtualna Polska. W 2017 roku pracowała dla stacji Polsat i Polskiego Radia. Jednak współpraca w Polsacie szybko się zakończyła, bo jeszcze w tym samym roku zasiliła zespół Telewizji Polskiej. To ona odpowiadała za materiały do programu "Dzień Dobry Polsko", prowadziła też autorskie wywiady z osobami związanymi ze sportem.

Wpadka podczas Festiwalu w Opolu nie była jej jedyną. To właśnie Kinga Kwiecień zrobiła dla TVP materiał o projektancie Christianie Paulu, który oceniał stylizację pierwszej damy, Agaty Dudy. Kreatora mody do tej pory nikt nie znał, a w sieci nie można było znaleźć o nim żadnych informacji. Internauci szybko zaczęli więc podejrzewać, że ktoś taki w ogóle nie istnieje. Dzień po emisji materiału w TVP na Instagramie oraz YouTubie pojawiły się już oficjalne konta projektanta, które nie rozwiały jednak wątpliwości użytkowników. Do dziś uważa się, że Christian Paul jest zmyślony, choć niedawno - po ponad miesiącu przerwy - opublikował "nową" kolekcję, która składa się z jednej sukienki.

Zobaczcie jeszcze raz wystąpienie reporterki:

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.