Trwa zbiórka dla Aleksandra Skowrońskiego. Aktor jest w bardzo złej sytuacji finansowej. Pomaga mu jedynie niepełnosprawny syn

Aleksander Skowroński poważnie choruje. Zajmuje się nim niepełnosprawny syn, który ma poważne problemy ze wzrokiem. Właśnie ruszyła pomoc dla aktora.

Aleksander Skowroński przez wiele lat związany był z Teatrem Wierszalin i kinem polskim. Choć zazwyczaj grał role gościnne lub drugoplanowe, widzowie mogli go poznać w filmie "U Pana Boga w ogródku", gdzie wcielił się w rolę ogniomistrza Ignacego. Dziś zmaga się z wieloma problemami, nie tylko zdrowotnymi, ale i finansowymi. 84-letni aktor po śmierci żony znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Jest pod opieką syna, który sam ma problemy zdrowotne i powoli traci wzrok. Na pomoc rodzinie przyszedł Adam Nalepa, reżyser teatralny, który rozpoczął zbiórkę.

Aleksander Skowroński w dramatycznej sytuacji

Aleksander Skowroński razem z synem mieszkają w mieszkaniu komunalnym. Zalegają z opłatą czynszu. Syn aktora stara się wiązać koniec z końcem, dlatego mimo niedowidzenia sprząta klatki schodowe i chodniki. W dodatku Skowroński sam zmaga się z wieloma schorzeniami m.in. chorobą serca i musi korzystać z wózka inwalidzkiego, który utrudnia mu poruszanie się w ciasnym mieszkaniu.

Informacja o zbiórce dla aktora i jego syna pojawiła się na Facebooku. Zebrane środki mają zapewnić godne życie Skowrońskiemu i jego niepełnosprawnemu synowi.

85-letni Aleksander wysiadł z taksówki (którą mu opłaciłem, bo nie mógł sobie na nią pozwolić) i o dwóch kulach dowlókł się do studia, asekurowany przez w międzyczasie prawie już kompletnie niewidomego Marcina. Obaj zaniedbani, mimo panującej temperatury w zimowych starych płaszczach, bo tylko takie mają, ale przepełnieni radością, że są znowu potrzebni - tak opisał spotkanie z aktorem Adam Nalepa na stronie zbiórki. 
Aleksander bardzo krępuje się sytuacji, w której się znalazł. Dodatkowo, nieumiejętność gospodarowania skromnym, choć stałym dochodem doprowadziła do powstania zaległości w płatnościach za czynsz i media. Aktualnie syn Marcin (niegdyś doktorant na Uniwersytecie Gdańskim) dzięki wyrozumiałości spółdzielni „sprząta” ulicę i klatki schodowe, by odpracować zaległości czynszowe, a równocześnie być w pobliżu potrzebującego pomocy ojca - dodaje. 

Na stronie zbiórki widzimy także, że cel został już osiągnięty. Mimo to internauci nie przestają wpłacać środków, a niektórzy z nich zadeklarowali się fizycznie pomóc aktorowi. Jeden internauta zapewni rodzinie specjalną kabinę prysznicową, przeznaczoną dla niepełnosprawnych osób.

Reżyser Adam Nalepa zapewnił, że z uzbieranych środków wyremontuje całe mieszkanie Skowrońskiemu i dostosuje je do jego potrzeb. Spłaci także wszystkie długi rodziny.

Jeżeli i wy chcecie pomóc aktorowi, link do zbiórki znajdziecie poniżej:

siepomaga.pl/POMOC DLA ALEKSANDRA SKOWROŃSKIEGO

Kim jest Adam Skowroński?

84-letni Adam Skowroński zagrał w takich produkcjach jak: "Boża podszewka", "Prawiek i inne czasy", "Kasia i Tomek", "Bilet na księżyc", "U Pana Boga w ogródku", "39 i pół" czy "Korona królów". Występował także na deskach teatralnych: Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku, Towarzystwa "Wierszalin" w Białymstoku, Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Z Adamem Nalepą poznał się w 2015 roku przy pracy podczas przedstawienia "Mały Książę. Końcówka" dla Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.