Pawlicki uderza w TVP. Poszło o zawieszenie zdjęć do "Echa serca". Aktor nawiązał do miliardowej dotacji dla Telewizji Polskiej

Serial "Echo serca" znika z TVP. Antoni Pawlicki jest zaskoczony decyzją stacji.

Nie jest tajemnicą, że Telewizja Polska wzbudza wiele kontrowersji. O ile jednak "Wiadomości" od kilku lat dzielą widzów, o tyle seriale emitowane przez TVP cieszą się sporą popularnością. Do niedawna jedną z flagowych produkcji stacji było "Echo serca". Było, bo jak poinformował Antoni Pawlicki na swoim instagramowym profilu, Telewizja Polska postanowiła "zawiesić zdjęcia do odwołania".

Antoni Pawlicki gorzko o TVP

Serial "Echo Serca" miał swoją premierę 15 stycznia 2019 roku. Pracownicy Szpitala Północnego szybko zaskarbili sobie sympatię widzów, a każdy kolejny odcinek produkcji oglądało grubo ponad milion osób. Okazuje się jednak, że to nie wystarczyło, aby serial doczekał się kontynuacji. Nagły koniec zdjęć zaskoczył nie tylko fanów, lecz także aktorów. Antoni Pawlicki nie krył rozgoryczenia.

W czerwcu powróciliśmy na plan podobnie jak wiele polskich seriali w tzw. zaostrzonym rygorze sanitarnym. Co za radość, po trzech miesiącach bez pracy! Niestety, dwa dni później dowiedzieliśmy się, że TVP "zawiesza zdjęcia do odwołania" (???), co w praktyce oznacza zakończenie serialu - czytamy we wpisie aktora na Instagramie.

Pawlicki postanowił wbić szpilę TVP i w dalszej części posta nawiązał do olbrzymiej dotacji, którą otrzymała stacja kilka miesięcy temu.

Może ktoś w TVP stwierdził, że skoro teraz Polski widz nie ma szans na spotkanie z polskimi aktorami w teatrze, to pewnie lepiej, żeby nie oglądał ich również telewizji i za dwa mld dotacji, które TVP dostała z naszych podatków, kupiła dwa rosyjskie seriale...
 

Instagramowi obserwatorzy Pawlickiego podzielają jego rozgoryczenie. Wielu z nich czekało na kontynuację "Echa Serca".

To jest jakiś żart.
Bardzo szkoda - czytamy.

To nie pierwszy raz, kiedy TVP nagle kasuje serial ramówki. Na początku tego roku niespodziewanie zakończono zdjęcia do "Rodzinki.pl". Wówczas aktorzy stracili pracę z dnia na dzień. Poprosiliśmy TVP o komentarz w sprawie "Echa serca". Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Zobacz wideo Andrzej Duda o podpisaniu ustawy ws. przekazania 2 mld zł na media publiczne
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.