George Floyd zmarł podczas brutalnego aresztowania. Gwiazdy wyrażają sprzeciw i emocjonalnie reagują na jego śmierć

George Floyd zmarł wskutek brutalnego aresztowania. Swój sprzeciw wobec działań policji wyraziły takie gwiazdy, jak Jennifer Lopez, Billie Eilish czy Hailey Bieber.

Ameryka żyje tragicznym wydarzeniem, które miało miejsce w Minneapolis. George Floyd, czarnoskóry 46-latek, zmarł podczas brutalnego aresztowania przez policję. Głos w tej sprawie zabrało już wiele gwiazd. Swojego oburzenia nie kryją m.in. Billie Eilish, Demi Lovato czy Hailey Bieber.

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd.

Gwiazdy reagują na śmierć George'a Floyda

George Floyd został aresztowany w poniedziałek 25 maja w Minneapolis, mieście w Minnesocie. Mężczyzna był podejrzany o użycie sfałszowanego czeku do zapłaty za zakupy. Jak twierdziła policja, Afroamerykanin stawiał opór podczas zatrzymania. W sieci pojawił się jednak film, na którym dokładnie widać przebieg akcji. Dostrzeżemy, że jeden z funkcjonariuszy policji kolanem przyciska szyję Afroamerykanina do ziemi. Policjant nie reaguje na słowa George'a Floyda, który mówił, że nie może oddychać. Wskutek brutalnej akcji aresztowany 46-latek zmarł.

Ta sprawa dogłębnie poruszyła wielu Amerykanów. W kraju dochodzi do protestów, w których skutek funkcjonariusze biorący udział w zatrzymaniu zostali zwolnieni z pracy. W zaistniałej sytuacji mieszkańcy USA dyskutują na temat problemu rasizmu i brutalności, na którą policja pozwala sobie w stosunku do czarnoskórych obywateli.

Wiele gwiazd nie kryje swojego oburzenia i domaga się sprawiedliwości dla George'a Floyda.  

Dla nas nie ma sprawiedliwości - napisał Snopp Dogg.
 
Chciałabym, aby czarni mężczyźni mogli żyć w spokoju - napisała Demi Lovato.
 
To bolesne, że kolejne życie zostało utracone z powodu przemocy i rasizmu, które nasz kraj zbyt często pokazuje - napisała Hailey Bieber.
 
Czułam się bezradna przez cały tydzień... - czytamy u Billie Eilish.
 
Modlę się za George'a Floyda i jego rodzinę. Stracili osobę błagającą o pomoc i prosty oddech. To niewybaczalne - napisał Nick Jonas.
 
Odkąd obejrzałam najbardziej wstrząsający i bolesny film, pokazujący morderstwo George'a Floyda na początku tego tygodnia, nie byłam w stanie wymazać jego twarzy i jego słów z moich myśli. (...) Nie zapomnijmy o jego nazwisku. Dziel się, obserwuj, mów, ponieważ to jedyny sposób, w jaki możemy się spotkać, aby pomóc we wprowadzeniu tak bardzo potrzebnej zmiany i świadomości - napisała Kylie Jenner.
 
Wystarczy! Co, musi się wydarzyć? Wojna domowa? Nowy prezydent? Gwałtowne zamieszki? Kraj jest zmęczony! Nie zastraszysz ludzi, a kiedy to robisz, po prostu pokazujesz, jakim tchórzem JESTEŚ! I jak Ameryka naprawdę nie jest krajem wolnych! - napisała Cardi B.
 
Sprawiedliwość dla George'a Floyda - napisała Jennifer Lopez.
 
Czarni mężczyźni nie są twoimi wrogami - napisała Naomi Campbell.
 

Głos w sprawie zabrali także: Madonna, Kim Kardashian, Beyonce, Jennifer Garner, Zoe Kravitz, Ice Cube, i wiele innych gwiazd.

Więcej o: