Jerzy Łapiński, aktor serialu "Złotopolscy", nie żyje. Miał 79 lat

Jerzy Łapiński, aktor znany z roli w "Złotopolskich", nie żyje. O śmierci artysty poinformowała jego córka.

Jerzy Łapiński, aktor kojarzony przez szeroką publiczność z roli w serialu TVP 2 "Złotopolscy", zmarł w wieku 79 lat. O śmierci artysty poinformowała na Facebooku jego córka.

Jerzy Łapiński nie żyje

Jerzy Łapiński był cenionym polskim aktorem. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową im. Leona Schillera w Łodzi. Debiutował w 1960 roku w filmie "Szatan z siódmej klasy". W dalszym toku swojej filmowej kariery wystąpił w "Konsulu", "Amoku", filmie "Diabły, diabły", "Milczenie jest złotem", "Chopin - pragnienie miłości", a także komediach "Pokaż kotku, co masz w środku" oraz "Job, czyli ostatnia szara komórka". Współpracował m.in. z Krzysztofem Zanussim, Wilhelmem i Anną Sasnalami, Jerzym Antczakiem.

Polscy telewidzowie Jerzego Łapińskiego najlepiej znają z roli w serialach, takich jak "Złotopolscy", "Miodowe lata", "Ojciec Mateusz" czy "Plebania".

Aktora podziwiać mogliśmy również na deskach wielu teatrów. Jerzy Łapiński grał w Teatrze Narodowym w Warszawie,  Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze oraz Teatrze Bogusławskiego w Kaliszu.

Za zasługi dla kultury oraz państwa aktorowi przyznano wiele odznaczeń, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Złoty Krzyż Zasługi.

Fani Jerzego Łapińskiego nie kryją smutku. W komentarzach pod postem córki artysty czytamy:

Bardzo mi przykro...
Mój Boże, wielkie kondolencje. Cudowny Jerzy...
Piękny, dobry człowiek i wspaniały aktor. (...) Smutek nie do opisania... wyrazy współczucia.

Rodzinie i przyjaciołom aktora składamy najszczersze kondolencje.