Mówią o niej "damski Dawid Podsiadło". To Sanah śpiewa "Szampan", czyli największy hit ostatnich miesięcy

Jej "Szampan" to największy przebój ostatnich miesięcy. Wcześniej Sanah zachwycił się m.in. Dawid Podsiadło.

Mimo że Sanah wrzuciła do sieci pierwszy autorski utwór jeszcze na początku 2019 roku, to głośno zrobiło się o niej dopiero kilka miesięcy temu, kiedy rozgłośnie radiowe zaczęły grać "Szampan". Piosenka Zuzanny Jurczak, bo tak właściwie nazywa się wokalistka, z miejsca stała się przebojem. Liczby mówią same za siebie - teledysk do "Szampana" został odtworzony już 30 milionów razy.

Kim jest Sanah?

Liryczne ballady Sanah spodobały się milionom, w tym Dawidowi Podsiadlę. Artysta zaśpiewał nawet jej piosenkę "Cząstka" podczas jednego ze swoich koncertów w ramach trasy "Wielkomiejski Tour". To właśnie wtedy 22-letnią Zuzanną Jurczak zaczęły interesować się media. Na fali popularności dziewczyna wydała EP-kę "Ja na imię niewidzialna mam", a 8 maja do sklepów trafi jej debiutancki longplay "Królowa dram".

Młoda piosenkarka intryguje nie tylko swoją twórczością, ale i pseudonimem. Ten nie wziął się znikąd. "Sanah" jest skrótem od angielskiej wersji jej imienia, czyli Susannah. W odróżnieniu od większości koleżanek z branży, Jurczak może pochwalić się wykształceniem muzycznym. Już w dzieciństwie zaczęła grać na skrzypcach, a obecnie szlifuje swój talent na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Gra również na pianinie.

Sanah zauroczyła Polaków

Mimo że największy przebój Sanah idealnie nadaje się na imprezę, to jednak większość jej piosenek wprowadza słuchaczy w melancholijny nastrój. Sama wokalistka mówi o sobie, że jest smutną introwertyczką.

Jakoś nie potrafię być radosna zbyt długo, uśmiechać się. Fajnie popłakać sobie nad klawiszami pianina, komponując kolejną smutną piosenkę. Takie katharsis. Uwielbiam też wychodzić na scenę i śpiewać dołujące rzeczy, chociaż towarzyszą temu takie emocje, że muszę powtarzać sobie w myślach: Zuzia, tylko się nie popłacz, jesteś na scenie - zdradziła w wywiadzie dla serwisu "Na Temat".

Co ciekawe, Sanah pisze nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Współtworzyła piosenki "Kłopoty" Natalii Zastępy i "Half of My Heart" Roksany Węgiel. Internauci zdążyli nazwać ją już "damskim Dawidem Podsiadło" i "polską Laną del Rey". Czas pokaże, czy dla Sanah znajdzie się miejsce na polskim rynku muzycznym. Coś nam mówi, że jeszcze nie raz o niej usłyszymy.

Więcej o: