Anja Rubik komentuje zachowanie Agaty Dudy i nie przebiera w słowach. "Kobieta, której nie obchodzi los innych kobiet"

Anja Rubik skrytykowała pierwszą damę. Agata Duda nie zabrała bowiem głosu w sprawie projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję". Modelka nie przebierała więc w słowach.

Anja Rubik aktywnie uczestniczyła w Ogólnopolskim Strajku Kobiet w 2016 roku, kiedy to tysiące Polek wyszło na ulice protestować przeciwko projektowi ustawy, który zakładał całkowity zakaz aborcji w Polsce. Teraz, kiedy projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję" kolejny raz wrócił na mównicę sejmową, modelka znów walczy o prawa kobiet. Rubik w jednym z ostatnich wpisów zwróciła się do Kai Godek, która jest autorką projektu "Zatrzymaj aborcję" zaostrzającego prawo aborcyjne. Teraz napisała kilka ostrych słów na temat pierwszej damy. Agata Duda nie stanęła bowiem po stronie protestujących Polek. W całej sprawie nie zabrała nawet głosu. 

Anja Rubik ostro o Agacie Dudzie 

Agata Duda na oficjalnym instagramowym koncie "prezydent RP" Andrzeja Dudy promowała noszenie jednorazowych masek, które mają pomagać w walce z epidemią COVID-19. Pierwsza dama zachęcała, by samodzielnie zrobić maseczkę. Na jednym ze zdjęć zapozowała nawet w białej masce. Idea słuszna, ale i tak wywołała lawinę nieprzychylnych komentarzy.  Wielu internautów uznało bowiem fotografię za bardzo wymowną - pierwsza dama miała zakryte usta, a  nie zabrała głosu w sprawie projektów ustaw o zakazie edukacji seksualnej czy całkowitym zakazie aborcji (więcej na ten temat TUTAJ). 

Teraz postawę Agaty Dudy skrytykowała też Anja Rubik. Modelka nie przebierała przy tym w słowach:

Kobieta, której nie obchodzi los innych kobiet... jakie to przykre

- pisała pod zdjęciem Dudy w masce, a później dodała:

Zawsze tęskniłam za Marią Kaczyńską, ale w takich momentach tęsknię szczególnie - czytamy. 

Komentarz Anji RubikKomentarz Anji Rubik Screen Instagram/prezydent_pl

Przypomnijmy, że Maria Kaczyńska, która tragicznie zmarła w katastrofie smoleńskiej, nie chciała zmian w prawie antyaborcyjnym, była przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji i nie bała się o tym głośno mówić.