Agata Duda zachęca do noszenia maseczek. Swoją zrobiła sama w domu. W komentarzach jednak burza

Agata Duda zachęca na Instagramie do noszenia maseczek. Promuje też łatwy sposób, w jaki możemy zrobić swoją samemu w domu.

Od 16 kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, kiedy przebywamy na zewnątrz. Specjaliści, lekarze i rząd zalecają noszenie maseczek w celu ochronienia innych przed zarażeniem. Istnieje przecież ryzyko, że niektórzy są nosicielami koronawirusa, nie wiedzą o tym i choć sami czują się dobrze, mogą zakażać innych. Postanowiła odnieść się do tego również Agata Duda, która pochwaliła się maseczkami domowej roboty.

Zobacz wideo Jaka będzie rola Agaty Kornhauser-Dudy w kampanii wyborczej?

Agata Duda zachęca do noszenia maseczek

Na oficjalnym Instagramie Andrzeja Dudy pojawiło się zdjęcie jego żony siedzącej na krześle w białej maseczce. Na profilu pojawił się również link z instrukcją, jak zrobić własną.

(...) Jednorazową maseczkę można wykonać samemu w domu. Projekt Anny Myczkowskiej-Szczerskiej z krakowskiej ASP wykorzystała już Pierwsza Dama. Film instruktażowy znajdziecie na naszym stories - czytamy.
 

Oczywiście Wy też możecie sami zrobić taką maseczkę. Wystarczy obejrzeć materiał instruktażowy udostępniony na profilu prezydenta Andrzeja Dudy.

Mimo że post dotyczy noszenia maseczek, w komentarzach pojawiło się wiele opinii dotyczących projektu "Zatrzymaj aborcję" Kai Godek, o którym jest głośno ze względu na fakt, że projekt trafił do Sejmu. Internauci twierdzą, że jako kobieta powinna bronić swoich praw, a jako Pierwsza Dama powinna usłyszeć głosy sprzeciwu i wypowiedzieć się publicznie na temat kontrowersyjnego projektu.

Maseczka na Pani ustach tak bardzo wymowna.
Proszę o wsparcie praw kobiet przez Pierwszą Damę.

Obawiamy się jednak, że nawet liczne komentarze nie skłonią Agaty Dudy do zajęcia stanowiska w tej ważnej dla kobiet sprawie.

CW