Do KRRiT wpływają skargi na materiał "Wiadomości", w którym uderzono w mamę Pochanke. "Brak rzetelności i bezstronności"

Po wyemitowanym w poniedziałek materiale TVP do KRRiT wpływają pierwsze skargi. Stacja TVN krótko komentuje.

13 kwietnia w wieczornym wydaniu "Wiadomości" został wyemitowany materiał Marcina Tulickiego, w którym skrytykowano "Fakty", a także kierownictwo stacji TVN. Wszystko przez informacje o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na warszawskich Powązkach, które podała konkurencyjna stacja. TVP w materiale uderzyło między innymi w Justynę Pochanke. Stwierdzono, że matka prezenterki, Renata Pochanke, miała być bliską współpracownicą księgowej Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Okazuje się, że widzowie są oburzeni.

Skargi na materiał "Wiadomości"

Jak podaje portal Wirtualne Media, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi na materiał „Wiadomości” z 13 kwietnia. W rozmowie z biurem prasowym KRRiT serwis dowiedział się, że na tę chwilę są to dwie skargi.

Do tej pory wpłynęła 1 skarga od osoby prywatnej na wydanie „Wiadomości” z 13 kwietnia oraz 1 skarga na artykuł na stronie TVP Info na ten temat. Główne zarzuty zawarte w skargach, to brak rzetelności i bezstronności - mówi Wirtualnym Mediom Karolina Czuczman.

Portal poprosił o komentarz członka zarządu TVN Discovery Polska. Marcin Barcz, dyrektor pionu komunikacji korporacyjnej, twierdzi, że to "oburzenie jest wymowne" i podał, że stacja nie będzie komentować materiału wyemitowanego przez "Wiadomości".

Pełne oburzenia reakcje na materiał TVP są według nas wystarczająco wymowne.

Przypomnijmy, że do sprawy zaangażował się również mąż Justyny Pochanke. Adam Pieczyński w rozmowie z Wirtualną Polską zapowiedział, że jego żona również nie będzie udzielać komentarza.