John Shrapnel nie żyje. Aktor znany z "Gladiatora" chorował na raka

Brytyjski aktor John Shrapnel zmarł w wieku 77 lat. Przez długi czas zmagał się z chorobą nowotworową.

John Shrapnel zmarł w piątek 14 lutego. W ostatnich latach swojego życia chorował na nowotwór. Informacja o odejściu aktora dotarła do mediów dopiero w środę 19 lutego. 

Nie żyje John Shrapnel

Informację o odejściu aktora udostępnił na Twitterze londyński Teatr Narodowy, z którym Shrapnel był związany:

Bardzo nam przykro słyszeć, że zmarł wspaniały aktor John Shrapnel. Występował w wielu produkcjach na deskach Teatru Narodowego - napisano na Twitterze.

Międzynarodowa gwiazda kina: John Shrapnel

Po raz pierwszy na planie filmowym John Shrapnel zagościł w 1965 roku, gdy zagrał w serialu BBC "Play of the Month". Widzowie mogli go oglądać zarówno na małym jak i dużym ekranie przez następnych 50 lat.

Wystąpił w wielu międzynarodowych produkcjach, ale widzowie mogli zapamiętać go z "Gladiatora", gdzie wcielił się w w Gajusza. Mogliśmy go zobaczyć m.in: w "Notting Hill", "Troi" albo "101 Dalmatyńczykach".

Aktor świetnie czuł się na deskach teatru. Po ukończeniu studiów został członkiem National Theatre Company im. Laurence'a Oliviera oraz Royal Shakespeare Company. Mówił, że teatr to jego powołanie i uwielbiał tam przebywać. 

Artysta zostawił żonę, Francesce Bartley i trójkę dzieci. Odszedł mając 77 lat. 

Niewyjaśnione śmierci gwiazd:

Zobacz wideo

John Shrapnel to nie jedyna ofiara raka. Ostatnio żegnaliśmy współzałożyciela Budki Suflera, Romualda Lipkę, który zmagał się z chorobą nowotworową.  Życie zakończyła także Wanda Narkiewicz-Jodko, wokalistka Alibabek, która miała raka mózgu. O śmierci artystki poinformował syn artystki. 

DK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.