Grażyna Wolszczak grała Yennefer w pierwszej wersji "Wiedźmina". Teraz komentuje serial Netfliksa. Będzie oglądać?

Grażyna Wolszczak zagrała w pierwszym polskim serialu "Wiedźmin". Teraz skomentowała nową wersję, która trafiła na Netfliksa.

Grażyna Wolszczak była pierwszą polską Yennefer, czarodziejką i ukochaną głównego bohatera Geralta z Rivii. W rozmowie z portalem Plejada zdradziła, co myśli o nowej wersji serialu "Wiedźmin", który pojawił się już na Netfliksie.

Grażyna Wolszczak komentuje serial "Wiedźmin"

Przypomnijmy, że pierwszy serial "Wiedźmin" powstał w 2002 roku. W główne postacie wcielili się Michał Żebrowski (który w nowej odsłonie dubbinguje Geralta), Grażyna Wolszczak (Yennefer) i Zbigniew Zamachowski (Jaskier). Na początku szczycił się dużą sławą, jednak wielu widzów zarzuciło producentom pójście na łatwiznę i zrobienie serialu bez odpowiedniego budżetu. 

To była ciekawa przygoda, abstrahując od efektu, jaki wyszedł. No, jak się nie ma budżetu na film, to nie powinno się tego dotykać... Ale było, jak było - powiedziała Grażyna Wolszczak.

Nowy "Wiedźmin" to całkiem inna bajka. Na razie powstał pierwszy sezon, ale zapowiadany jest już drugi. Grażyna Wolszczak skomentowała nową produkcję:

Oczywiście, będę oglądać nowego "Wiedźmina"! Jestem niezmiernie ciekawa efektów. W święta na pewno odpalę Netfliksa.

Aktorka wspominała również współpracę z Michałem Żebrowskim. 

Jest nie dość, że piękny, to jeszcze zdolny. [...] Nie wiem, jak prywatnie, ale w pracy Michał absolutnie słucha, co się do niego mówi, jest uważny, odpowiada.

Serial "Wiedźmin" jest już dostępny w serwisie Netflix. Składa się z ośmiu odcinków. Przyznajcie się, czy będziecie go oglądać?

BO

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu. 

Zobacz wideo
Więcej o: