Andrzej Przeradzki nie żyje. Mąż Magdy Umer zmarł po długiej walce z chorobą. Wzruszającym wpisem podzieliła się Krystyna Janda

Zmarł Andrzej Przeradzki, mąż piosenkarki Magdy Umer. Pożegnała go Krystyna Janda.

Andrzej Przeradzki był mężem Magdy Umer, wykonawczyni utworu "Miłość w Portofino". Przez 6 ostatnich lat walczył z chorobą. Zmarł w wieku 70 lat. Pożegnała go Krystyna Janda. 

Andrzej Przeradzki nie żyje

Magda Umer, wdowa po Przeradzkim jest przyjaciółką aktorki. Janda zamieściła wpis, w którym wspomina Zuzannę Łapicką i męża przyjaciółki. 

Co za koszmarny rok! Śmierć Zuzi Łapickiej, śmierć mojej mamy, za dwa dni pogrzeb Andrzeja męża Magdy Umer. Po drodze choroby i smutki wśród przyjaciół i znajomych, na dokładkę to wszystko, co dzieje się dookoła w kraju. Ciężka sytuacja starych aktorów i z leczeniem i z dniem codziennym. Bezbronność i bezradność - czytamy na jej funpage'u. 

Na Facebooku syn Umer Franciszek, opublikował pożegnalny wpis. Wyznał, że 25 listopada ojciec był reanimowany. 

Pani doktor, która zajmowała się tobą w tym ostatnim miesiącu, chyba też nie mogła się z Tobą rozstać, bo w poniedziałek po ósmej postanowiła podjąć reanimację. I tak przed dziewiątą znowu byłeś żywy. Z pomocą respiratora i reszty - wyznał Franciszek.

Rodzinie i przyjaciołom składamy kondolencje.

Andrzej Przeradzki, kim był?

Andrzej Przeradzki był inżynierem i przedsiębiorcą. Jego pasją było nurkowanie. udaru doznał sześć lat temu podczas pobyty w Egipcie. Od tamtej pory przeżył jeszcze dwa wylewy.

DK