Kim jest żona Szymona Hołowni? Urszula Brzezińska-Hołownia jest wyjątkową kobietą - jedną z bardzo niewielu w polskiej armii

Szymon Hołownia zamierza wystartować w wyścigu prezydenckim w przyszłym roku. Jeśli wygra, będzie nie tylko wyjątkowym prezydentem. Pierwszą damą zostanie jedna z bardzo niewielu w Polsce kobiet-pilotów samolotu bojowego - Urszula Brzezińska-Hołownia.

Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia poznali się na planie "Mam Talent!". Okazuje się, że ewentualna przyszła pierwsza dama miałaby absolutnie wyjątkowe zainteresowania. Jest oficerem w polskiej armii, jedną z siedemnastu kobiet w Polsce, które pilotują samoloty bojowe.

Kim jest żona Szymona Hołowni?

Urszula Brzezińska-Hołownia jest pilotem myśliwca MiG-29. W swojej jednostce - 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim - jest jedyną kobietą na takim stanowisku. W ostatnim wywiadzie dla "Newsweeka" Szymon Hołownia zdradził odrobinę informacji ze swojego życia prywatnego.

Para wychowuje wspólnie 2-letnią córkę Manię, zaś okoliczności ich pierwszego spotkania były naprawdę filmowe. Szymon Hołownia był wtedy na planie "Mam Talent!", gdzie wspólnie z Marcinem Prokopem udawali pilotów z "Top Gun". Nagrania robiono w 2014 roku i to właśnie wtedy Urszula Brzezińska poznała się z Szymonem Hołownią.

Więcej szczegółów z ich życia prywatnego wciąż owianych jest tajemnicą. Szymon Hołownia zdradza jednak, że czuje się bardziej jak "żona pilota":

Poznałem ją, można powiedzieć w pewnym sensie dzięki "Mam Talent!", kręciliśmy materiał, udawaliśmy pilotów z "Top Gun", którzy chodzą w zachodzącym słońcu pasem startowym. I tak to się wszystko potoczyło, że spotkaliśmy się z moją żoną. Czuję się jak mąż Angeli Merkel, który też zwykle jest jedynym mężczyzną na spotkaniach z udziałem żon premierów - powiedział w rozmowie z "Newsweekiem".
 

Szymon Hołownia startuje w wyborach prezydenckich 2020

Szymon Hołownia zamierza wystartować w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Na razie jego szanse nie są zbyt wielkie, ale wysunął się w sondażach na trzecie miejsce, zaraz po domniemanej kandydatce KO, Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (172)
Kim jest żona Szymona Hołowni? Urszula Brzezińska-Hołownia jest wyjątkową kobietą - jedną z bardzo niewielu w polskiej armii
Zaloguj się
 • lindhorst1

  Oceniono 75 razy 43

  Hmmm, to może byłoby lepiej dla wszystkich, gdyby to Pani Urszula wystartowała. Tym razem w wyborach. Wynik zrobiłaby pewnie podobny (jeśli nie lepszy), a w kampanii wolałbym już słuchać jej podniebnych opowieści niż pobożnych westchnień Księcia Małżonka.

 • lidkawozniak

  Oceniono 46 razy 38

  No i zajebiście!

 • jatut

  Oceniono 88 razy 32

  Niby inteligentny, wygadany, sympatyczny, ale nadal jest to katolicki talib. Kest przeciwny związkom partnerskim nawet w najbardziej okrojonej postaci i nie przeszkadza mu to jednocześnie pieprzyć farmazonów o miłości i szacunku do bliźniego.

 • veerappan

  Oceniono 35 razy 19

  Udawaliśmy Top Gun, możemy poudawać również kandydatów na prezydenta RP.
  Wolałbym jednak Prokopa - ma większy dystans do siebie i generalnie jest zabawniejszy.

 • czarnyminio

  Oceniono 15 razy 13

  Pani pilot świetna kobieta , w Polsce kobieta na samolocie bojowym to ciągle ewenement. Ale czy zabawa w politykę pana Hołowni pomogą jej w karierze? Bardzo wątpliwe ,szkoda dziewczyny na tego celebrytę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX