Kim jest żona Szymona Hołowni? Urszula Brzezińska-Hołownia jest wyjątkową kobietą - jedną z bardzo niewielu w polskiej armii

Szymon Hołownia zamierza wystartować w wyścigu prezydenckim w przyszłym roku. Jeśli wygra, będzie nie tylko wyjątkowym prezydentem. Pierwszą damą zostanie jedna z bardzo niewielu w Polsce kobiet-pilotów samolotu bojowego - Urszula Brzezińska-Hołownia.

Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia poznali się na planie "Mam Talent!". Okazuje się, że ewentualna przyszła pierwsza dama miałaby absolutnie wyjątkowe zainteresowania. Jest oficerem w polskiej armii, jedną z siedemnastu kobiet w Polsce, które pilotują samoloty bojowe.

Kim jest żona Szymona Hołowni?

Urszula Brzezińska-Hołownia jest pilotem myśliwca MiG-29. W swojej jednostce - 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim - jest jedyną kobietą na takim stanowisku. W ostatnim wywiadzie dla "Newsweeka" Szymon Hołownia zdradził odrobinę informacji ze swojego życia prywatnego.

Para wychowuje wspólnie 2-letnią córkę Manię, zaś okoliczności ich pierwszego spotkania były naprawdę filmowe. Szymon Hołownia był wtedy na planie "Mam Talent!", gdzie wspólnie z Marcinem Prokopem udawali pilotów z "Top Gun". Nagrania robiono w 2014 roku i to właśnie wtedy Urszula Brzezińska poznała się z Szymonem Hołownią.

Więcej szczegółów z ich życia prywatnego wciąż owianych jest tajemnicą. Szymon Hołownia zdradza jednak, że czuje się bardziej jak "żona pilota":

Poznałem ją, można powiedzieć w pewnym sensie dzięki "Mam Talent!", kręciliśmy materiał, udawaliśmy pilotów z "Top Gun", którzy chodzą w zachodzącym słońcu pasem startowym. I tak to się wszystko potoczyło, że spotkaliśmy się z moją żoną. Czuję się jak mąż Angeli Merkel, który też zwykle jest jedynym mężczyzną na spotkaniach z udziałem żon premierów - powiedział w rozmowie z "Newsweekiem".
 

Szymon Hołownia startuje w wyborach prezydenckich 2020

Szymon Hołownia zamierza wystartować w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Na razie jego szanse nie są zbyt wielkie, ale wysunął się w sondażach na trzecie miejsce, zaraz po domniemanej kandydatce KO, Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.

Zobacz wideo
Więcej o: