Anna Puślecka w "DD TVN" opowiedziała o walce z rakiem. "Nie chcę wiedzieć, ile czasu mi zostało". Według lekarzy jest rzadkim przypadkiem

Anna Puślecka niedawno wyznała, że walczy z rakiem piersi. Teraz w "DD TVN" opowiedziała o swojej chorobie. Okazuje się, że choroba jest rzadkim przypadkiem.

Anna Puślecka zdobyła popularność dzięki współpracy z "Dzień Dobry TVN". Gwiazda niedawno poinformowała, że walczy z rakiem piersi. O tym, że ma nowotwór dowiedziała się w kwietniu. Choć regularnie się badała, to pewnego dnia wyczuła pod lewą pachą mały guzek. Po konsultacji z lekarzem okazało się, że choć jest niewielki, to i tak zagraża jej życiu.

Anna Puślecka walczy z rakiem. Jest w zaawansowanym stadium choroby

Dziennikarka rozpoczęła leczenie w Polsce, jednak po kilku miesiącach postanowiła szukać pomocy w Szwajcarii. Na ten moment jest już po kilku chemiach. W wywiadzie dla "DD TVN" przyznała, że gdy dowiedziała się, że ma raka, było z nią źle.

Strach, płacz, przerażenie... Na szczęście to trwało krótko. Ja nie mogę tak funkcjonować. To ja zdecyduję, jak chcę przejść leczenie, a  nie choroba będzie decydowała za mnie. Oczywiście, było bardzo źle, kiedy bierzesz chemię, czujesz się źle, nie możesz wstać z łóżka - powiedziała Anna.

Okazuje się, że guz Puśleckiej to bardzo rzadki przypadek. Jest niewielkich rozmiarów, jednak dał przerzuty do kości.

Lekarze mówią, że jestem rzadkim przypadkiem. Nieduża zmiana w piersi dała przerzuty. (...) Ja wyczułam guz pod pachą. Kiedy jest guz pod pachą, to każdej kobiecie należy się badanie kości, bo to oznacza, że już są przerzuty. U mnie to badanie wykonano w trakcie chemioterapii, ale scyntygrafię (badanie kości) powinno się zrobić przed chemią - wyznała.

Dziennikarka chce być przykładem dla innych kobiet. Mimo że ma nowotwór w zaawansowanym stadium, nie poddaje się i wciąż ma pozytywne nastawienie.

Dokumenty mówią, że w zaawansowanym. Ale ja postanowiłam śmiać się z tego wszystkiego. Nie pytam o rokowania, ja sobie założyłam, że nie będę pytać o rokowania. Nie chcę wiedzieć, że mam dwa lata czy mam rok. Żyję w modułach tygodniowych. Świetnie się czuję, nie chcę mówić o sobie jak o osobie chorej - poinformowała w "DD TVN".

Anna Puślecka postanowiła zaapelować do ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego o refundację leku, który jest w stanie przedłużyć życie chorym na raka. Jak się okazuje, jest on bezpłatny w całej Unii Europejskiej, z wyjątkiem Polski. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

Mamy nadzieję, że Anna pokona raka! Mocno trzymamy kciuki.

Samobadanie piersi - kiedy i jak je wykonujemy? Zobacz wideo.

Zobacz wideo

JP

Więcej o: