Aktor z "Na dobre i na złe" zapytał, czy pedofile są częścią LGBT. Efekt? Stracił pracę! Redbad Klynstra kreuje się teraz na ofiarę

Redbad Klynstra-Komarnicki, aktor znany z "Na dobre i na złe", w jednym z ostatnich wpisów na Twitterze nawiązał do tematów pedofilii oraz LGBT. Jego słowa wzbudziły sporo kontrowersji, a jak się dziś okazuje, sprawiły również, że Redbad stracił pracę w serialu.

Redbad Klynstra-Komarnicki jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Najczęściej za pośrednictwem Twittera głosi swoje kontrowersyjne poglądy. W jednym ze swoich ostatnich wpisów nawiązał do pedofilii oraz... LGBT. 

Redbad Klynstra-Komarnicki stracił pracę

Post wzbudził sporo kontrowersji. Do dyskusji włączył się nawet Tomasz Lis, który zalecił aktorowi skupienie się na pracy i "mówienie cudzym tekstem". Teraz okazuje się, że przez jeden wpis Redbad Klynstra-Komarnicki stracił rolę w serialu "Król". Co ciekawe, aktor sam poinformował o tym na Twitterze:

Memento dla niepoprawnych: W PL jest tak: Zadaj niewłaściwe pytanie. Zalewa Cię hejt. Media robią z ciebie homofoba. Serial na tej podstawie wypowiada Ci pracę. Agencja aktorska nie wytrzymuje presji i po paru dniach też wypowiada współpracę. Czy ktoś tu jest ze mną na wojnie?

Redbad wydał również oświadczenie, które pojawiło się na łamach portalu wpolityce.pl. Aktor zapewnia w nim, że nie jest przeciwnikiem LGBT. 

Obserwuję polską rzeczywistość z perspektywy polskiej, ale siłą rzeczy również czerpię z mojego doświadczenia holenderskiego. Z tego powodu formułuję czasem twierdzenia lub pytania trochę inaczej. Mam znajomych i przyjaciół o różnych orientacjach seksualnych, mieszczących się w skrócie LGBTQ+ i ich preferencje nie stanowią i nie stanowiły dla mnie nigdy kryterium oceny jakości ich człowieczeństwa. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zaglądania przez Państwo czy Kościół do sypialni obywatela. Każdy ma prawo w swoim domu robić to, na co ma ochotę, o ile mieści się to w ramach prawa i nie narusza wolności drugiej osoby lub innej istoty, której prawa są chronione w naszej cywilizacji - czytamy.

Aktor postanowił wytłumaczyć także, co miał na celu, publikując w sieci kontrowersyjny wpis na temat LGBT oraz pedofilii. Jak wynika z jego słów, chciał po prostu uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytanie. 

Ponieważ używam Twittera czasem do zadania otwartego pytania w związku z tematem, który aktualnie mnie nurtuje, poprosiłem czującą się w tej materii kompetentną osobę o odpowiedź na pytanie, czy w Polsce pedofile są częścią LGBT?

Udane tłumaczenie? 

Redbad stracił pracę w serialu, a jego koledzy po fachu po rolach w produkcjach filmowych i telewizyjnych mieli traumę: 

Zobacz wideo

DH

Więcej o: