Britney Spears jest trzymana w szpitalu psychiatrycznym siłą? "Przestała brać leki i zmusił ją ojciec". Ale drugie dno tej historii jest bardziej dramatyczne

Britney Spears w pierwszych dniach kwietnia ponownie trafiła do szpitala psychiatrycznego. Choć mówiło się, że zgłosiła się tam dobrowolnie, najnowsze doniesienia temu przeczą. Gwiazda na leczeniu przebywa już ponoć od stycznia i jest to efekt jej buntu przeciwko ojcu, który 11 lat temu ją ubezwłasnowolnił.

Britney Spears od dwóch tygodni przebywa na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym, gdzie według pierwszych doniesień zgłosiła się z własnej woli. Wokalistka podobno źle znosiła chorobę ojca - to dla niego miała też odwołać swoją rezydenturę w Las Vegas. W instagramowym wpisie prosiła fanów o wyrozumiałość.

Parę miesięcy temu mój ojciec trafił do szpitala i omal nie umarł. Bardzo wszyscy się cieszymy, że wyszedł z tego żywy, ale nadal ma przed sobą długą drogę - tłumaczyła.

Britney ma z ojcem specyficzną relację, bo to on od 11 lat sprawuje nad nią kuratelę. W 2008 roku sąd uznał, że wokalistka nie jest w stanie decydować o sobie i ją ubezwłasnowolnił. Do dziś nie cofnął tej decyzji. Choć Britney zaczęła normalnie funkcjonować, nagrywać płyty i zarabiać miliony na koncertach, nadal musiała prosić ojca o "kieszonkowe". Pojawiały się doniesienia, że walczyła o zniesienie kurateli, ale bezskutecznie. Na początku tego roku miała się w końcu zbuntować.

Britney Spears z ojcemBritney Spears z ojcem EAST NEWS

Britney Spears ma dosyć kurateli

Minęło już 12 lat od słynnego ogolenia głowy przez "księżniczkę popu". Jej załamanie nerwowe relacjonowały media na całym świecie. Choć od tamtego czasu Britney się pozbierała, to - zdaniem sądu - nie na tyle, żeby znów móc o sobie decydować. Fanowska strona z podcastami britneysgram.com dotarła do osoby, która odbywała praktyki w kancelarii, która prowadziła sprawę Britney. Jej informacje stoją w sprzeczności z tym, co kilka tygodni temu donosiły media. Wokalistka miała na początku roku odmówić dalszego przyjmowania leków, co nie zyskało aprobaty jej ojca. Zagroził, że jeśli wokalistka nie będzie kontynuowała leczenia, on cofnie zgodę na jej rezydenturę w Las Vegas. Tak też zrobił. 

To, co się dzieje, jest - delikatnie mówiąc - niepokojące. Britney odbywała próby do swojej nowej rezydentury w Las Vegas, kiedy jej ojciec zorientował się, że nie przyjmuje leków (...). Lekarz przepisał jej nowe, ale tych też nie brała. Jamie powiedział, że jeśli nie zacznie ich przyjmować, trasa się nie odbędzie. 

Britney SpearsBritney Spears EAST NEWS

Na początku stycznia koncerty faktycznie zostały odwołane. Wokalistka tłumaczyła decyzję chorobą ojca, a w rzeczywistości miała już wtedy zostać wysłana do szpitala psychiatrycznego. Nie na własne życzenie. 

To nie była absolutnie jej decyzja - podkreśla informator serwisu.

#FreeBritney

Po publikacji tych niepokojących doniesień, Twitter zalała fala hashtagów #FreeBritney. Fani są przekonani, że ich idolka przebywa w szpitalu wbrew swojej woli. Mało tego, twierdzą, że Jamie Spears ma toksyczny wpływ na córkę, robiąc wszystko, by sąd nie przywrócił jej pełni praw. Britney nie tylko nie może podejmować kluczowych decyzji dotyczących swojej kariery czy zarządzać finansami, ale też nie ma praw do opieki na swoimi synami. 

Kuratela miała się zakończyć po trasie Circus Tour w 2009 roku. Pomysł był taki: jedź w trasę, pokaż, że sobie radzisz, a przywrócimy Ci prawa. 

Tak się jednak nie stało, co miało załamać Britney. 

Informacje nie są potwierdzone przez oficjalne źródła, ale prawdą jest, że od stycznia nie pojawiły się żadne zdjęcia wokalistki, jakby zapadła się pod ziemię. Zawiesiła też swoją aktywność na Instagramie, który wcześniej aktualizowała często i regularnie. Jedyny post od stycznia pojawił się po doniesieniach o tym, że zgłosiła się do szpitala

Zakochaj się w dbaniu o siebie, swój umysł, ciało i ducha.

Żadna z osób zainteresowanych nie odniosła się do sprawy, co budzi dodatkowy niepokój. Dlaczego 38-letnia kobieta, która wychowuje synów, normalnie pracuje i zarabia miliony przez 12 lat nie mogła podjąć nawet jednej decyzji, której nie zaakceptowałby jej ojciec? 

Britney SpearsBritney Spears Screen z Instagram.com/Britney Spears

WJ