Gwiazdy TVN-u padły ofiarami internetowych oszustów. Sprawa trafiła do prokuratury

Fałszywe reklamy to plaga Internetu. W ostatnią taką "kampanię" oszuści zaangażowali między innymi Marcina Prokopa i Kubę Wojewódzkiego.

Kuba Wojewódzki, Hubert Urbański, Piotr Kraśko i Magda Mołek padli ofiarami internetowych oszustów, którzy wykorzystali ich wizerunek w celu promocji kryptowalut - tzw. "wirtualne monety" od dłuższego czasu cieszą sporą popularnością na całym świecie. Można nimi płacić także w Polsce. W ostatnim czasie w internecie można było trafić na reklamy, w których gwiazdy TVN-u zachęcały do korzystania z tej innowacyjnej metody płatności. Jak się jednak okazało, cała promocja była oszustwem, a wizerunki osób publicznych zostały wykorzystane bez ich zgody. Sprawa trafiła już do prokuratury i Komisji Nadzoru Finansowego.

Zobacz wideo

Celebryci wykorzystani do fałszywych reklam

Jedną z ofiar internetowych oszustów jest Magda Mołek. W rozmowie z "Super Expressem" dziennikarka zdradziła, że sama też podjęła już odpowiednie kroki.

Już wiele tygodni temu zgłosiłam to do specjalnego działu w TVN. Opublikowałam też na swoim FB oświadczenie, w którym podkreślałam stanowczo, że nie mam z tym nic wspólnego - powiedziała.

Podobne oświadczenie opublikował też Marcin Prokop.

Oświadczenie Marcina ProkopaOświadczenie Marcina Prokopa Facebook Marcina Prokopa

Nie jest tajemnicą, że tak znane osoby mogą liczyć na lukratywne kontrakty reklamowe. Bezprawne wykorzystanie wizerunku jest więc nie tylko oszustwem, ale też kradzieżą.

Ofiary mogą domagać się przeprosin i usunięcia fałszywych reklam, a także zwrotu pieniędzy adekwatnych do ich wartości na rynku reklam. Problem w tym, że złapanie sprawców wcale nie będzie takie proste. Fałszywe strony są najczęściej zakładane przez doświadczonych hakerów.

Więcej o:
Komentarze (31)
Gwiazdy TVN-u padły ofiarami internetowych oszustów. Mogli stracić nawet po kilkaset tysięcy. Sprawa trafiła do prokuratury
Zaloguj się
 • Gość: normales

  Oceniono 21 razy 17

  Ofiarą to padła ciemnota, która się nabrała na reklamę i dla której rekomendacja celebryty to coś pewniejszego niż doktor i pleban jednym chórem...
  No chyba, że taka gwiazda to by chętnie to reklamowała, to tak, jest stratna o gażę... ale wówczas jakoś mi jej nie żal.

 • facio60

  Oceniono 23 razy 13

  A taki Pan Zimoch, te jego reklamy o potrzebie siana i chodzeniu do Bociana. Złodziejskie oprocentowanie. Straciłem cały szacunek do tego niegdysiejszego komentatora.

 • adok1103

  Oceniono 6 razy 4

  Takie z nich gwiazdy jak z was dziennikarze

 • Gość: gosc2

  Oceniono 3 razy 3

  Kto daje sie nabierac na reklamy z udzialem "gwiazd" i "celebrytow"? Tu juz naprawde trzeba byc ciemnym ludem

 • mtarczynski

  Oceniono 24 razy 2

  stracili? buhahaha,a w którym momencie? stracić to mogliby gdyby zaczęli sami bawić się w bitcoiny, takie są skutki uboczne celebryctwa, że oszuści to bezwstydnie czasem wykorzystują, jedyny efekt to taki, że są jeszcze bardziej celebryccy, czyli znani z tego że są znani

 • Gość: Gość

  0

  “Gwiazdy (...) mogli stracić” pisze niedouczony dziennikarzyna a równie niedouczony kumpel z korekty nie poprawia. Drugą sprawą jest, że niezarobienie nie jest stratą, ale to wyższa szkoła jazdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX