Córka Wendzikowskiej ma niedorozwój nerwów wzrokowych. O chorobie córki dziennikarka opowiedziała na Instastory

Anna Wendzikowska wyjaśniła, dlaczego jej starsza córka Kornelia nosi specjalne okulary korekcyjne. Okazuje się, że dziewczynka ma niedorozwój nerwów wzrokowych.
Zobacz wideo

Anna Wendzikowska ma dwie córki 4-letnią Kornelię oraz półroczną Antoninę. Starsza z sióstr od dawna nosi okulary, które umożliwiają jej dobre widzenie. Reporterka "Dzień Dobry TVN" dostała mnóstwo pytań od fanek o stan zdrowia dziewczynki.

ZOBACZ: Anna Wendzikowska chwali się zdjęciami córeczki z wakacji w Dubaju. Dziewczynka jest naprawdę urocza!

Córka Anny Wendzikowskiej ma problemy ze wzrokiem

Gwiazda na swoim Instagramie zrobiła popularną sesję Q&A (questions & answers), podczas której internauci mogą zadawać jej przeróżne pytania, a ona na nie odpowiada. Wendzikowska opowiedziała, dlaczego Kornelia w tak młodym wieku ma już problemy z widzeniem. Jedna z fanek zapytała:

Starsza córcia ma wadę wzroku?
Niestety, u nas to trochę bardziej poważna sprawa... Kornelia ma niedorozwój nerwów wzrokowych. Jedno oko działa normalnie, drugie gorzej i przez tę różnicę w jakości widzenia robi się problem. Ćwiczymy cały czas to gorzej widzące oko - wyjaśniła Anna.

Jak poinformowała Wendzikowska, jej córka w lipcu ubiegłego roku przeszła operację. Teraz musi ćwiczyć wzrok i zasłaniać jedno oko.

Czy Kornelia bez problemu zasłania sobie oczko?
Z tym zasłanianiem różnie bywa. Są lepsze i gorsze dni. Walczę czasami o każdą minutę - poinformowała mama Kornelii.

Mamy nadzieję, że wzrok dziewczynki się polepszy. Trzymamy kciuki.

JP