Maruv miała zaśpiewać na Eurowizji, niespodziewanie zrezygnowała. Ukraina wycofuje się z konkursu

Ukraina zdecydowała się wycofać z Eurowizji. Powodem decyzji jest niespodziewana rezygnacja wokalistki Maruv, która wygrała krajowe preselekcje.

Maruv z piosenką "Siren Song" wygrała finał krajowych eliminacji do Eurowizji - "Widbir 2019". Niestety, piosenkarka odmówiła podpisania kontraktu z ukraińską telewizją. Zarzuciła jej m.in. upolitycznienie oraz chęć bezpośredniego wpływu na swoją dalszą karierę.

Ukraina poza Eurowizją

Zgodnie z zapisami w umowie Maruv miała odwołać swoją trasę koncertową po Rosji oraz zaprzestać jakichkolwiek działań telewizyjnych bez zgody ukraińskiej telewizji. Co ciekawe, wokalistka na co dzień współpracuje z rosyjskim oddziałem Warner Music. Złamanie któregoś z punktów mogło skutkować karą w wysokości ok 290 tys. zł.

Ostatecznie telewizja wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że Maruv nie będzie reprezentować Ukrainy. Jednocześnie państwowy nadawca zapowiedział rezygnację z udziału w tegorocznym konkursie Eurowizji.

Publiczny nadawca mógłby wybrać dowolnego wykonawcę spoza grona uczestników eliminacji krajowych. Ale z takiej alternatywy rezygnuje, bo z szacunkiem odnosi się do wyboru widzów - czytamy w oświadczeniu.

Sprawę skomentowała też główna zainteresowana, która przedstawiła problem zupełnie inaczej. Według piosenkarki umowa uczyniłaby z niej niewolnicę.

Byłam gotowa reprezentować mój kraj – Ukrainę – na międzynarodowej arenie. Odwołanie koncertów w Rosji nie było problemem. Głównym powodem były klauzule zawarte w umowie, które uczyniłyby ze mnie niewolnicę. Jestem obywatelką Ukrainy, płacę tu podatki i szczerze kocham ten kraj. Ale nie jestem gotowa wygłaszać slogany czy zamieniać mój występ na Eurowizji w promocję naszych polityków. Jestem muzykiem, a nie pionkiem na arenie politycznej - napisała na Instagramie Murav.

AD

Więcej o:
Komentarze (5)
Ukraina nie wystąpi na Eurowizji. Maruv nie chce reprezentować swojego kraju. "Byłabym niewolnicą umowy"
Zaloguj się
 • 1noitatneserper

  Oceniono 5 razy 5

  To samo powinna zrobić Polska
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Totalny bojkot Izraela.

 • Gość: komentująca1

  Oceniono 4 razy 4

  Bardzo dobrze że zrezygnowała, skoro kontrakt miał tak wyglądać. Stanie się niewolnicą za darmo (za udział w konkursie nie dostaje się wynagrodzenia) nie było tego warte. Ma szacunek do siebie. Szkoda tylko, że Ukraina nie wystawi kogoś innego do konkursu.

 • Gość: Armine

  Oceniono 1 raz 1

  Nikt nie przedstawia Ukrainę bo wszyscy zrezygnowali, proszę media sprawdzić to.

 • Gość: Gugufugugu

  Oceniono 9 razy -3

  Kogo obchodzi jakaś ukraińska piosenkarka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX