Najpierw rola w "Smoleńsku", teraz kariera polityczna. Dominika Figurska została radną PiS-u

Dominika Figurska została radną PIS-u. Na aktorkę "Smoleńska" głosowało ponad 22 tysiące osób.

Dominika Figurska znana jest ze swoich prawicowych i bardzo konserwatywnych poglądów. Aktorka "Smoleńska", która sławę zdobyła dzięki serialowi "M jak miłość", właśnie została politykiem. Z ramienia PIS-u jest bowiem radną wojewódzkiego sejmiku mazowieckiego. Dominika Figurska otrzymała mandat dzięki 22 101 głosom w 7. okręgu.

Figurska promowała się m.in. na Instagramie. Grafika wyborcza pojawiła się na jej koncie dzień przed wyborami. 

 

Dominika Figurska: kontrowersyjne poglądy

Dominika Figurska zagrała w "M jak miłość" Ewę - kochankę Krzysztofa Zduńskiego. Aktorka pojawiła się później w innych serialach, m.in. w "Na Wspólnej" czy "Pierwszej miłości", ale zrobiło się o niej głośno, gdy zagrała w "Smoleńsku" i zaczęła udzielać kontrowersyjnych wywiadów. Figurska jest przeciwniczką aborcji, a ciążę i rodzenie uważa za najważniejsze zadanie kobiety. Sama urodziła pięcioro dzieci.

Prowadząca "W tyle wizji" w TVP Info jakiś czas temu przyznała również, że edukacja seksualna jest niepotrzebna i nie chce, by jej dzieci uczyły się takich rzeczy, jak np. zakładanie prezerwatyw.

Jak widać, Figurska ma poglądy zgodne z tymi, które reprezentuje partia Jarosława Kaczyńskiego. Jest więc spora szansa, że pod sztandarem PIS-u  będzie czuła się jak ryba w wodzie.

AG