Kora przed śmiercią napisała nowe piosenki. Poprosiła męża, by zostały opublikowane

Kora do ostatnich chwil pracowała nad nową płytą. Przed śmiercią życzyła sobie, by teksty nowo powstałych piosenek zostały wydane.

Kora od pięciu lat walczyła z rakiem. Chociaż stan jej zdrowia nie pozwalał jej koncertować i nagrywać nowych płyt, to nie oznacza, że wokalistka całkowicie zaprzestała pracy artystycznej. 

Kora pracowała nad nową płytą

W czasie choroby Kora dalej tworzyła i pisała teksty piosenek. Co więcej, jeszcze w czerwcu tego roku, planowała zacząć pracę nad nową płytą. Taką informację podała w rozmowie z "Twoim Imperium" agentka Kory - Katarzyna Litwin.

Do studia nagraniowego zamierza wejść w połowie lipca. Koncerty będą potem. Na razie konkretów podać nie mogę, bowiem wszystko zależy od Kory - wyznała wtedy Litwin.

Testy piosenek Kory ujrzą światło dzienne

Płyta jednak nie powstała, a gotowe teksty piosenek pozostały. "Fakt" donosi, że Kora mając świadomość, że nie uda jej się nagrać płyty, poprosiła męża, by pokazał je światu. Prawdopodobnie światło dzienne ujrzy tomik poezji z niepublikowanymi dotąd tekstami piosenkarki. 

"Fakt" podaje również, że Kora tworzyła nowe piosenki pod gotowe podkłady muzyczne Pawła Mykietyna. Mamy więc nadzieję, że kiedyś utwory te usłyszymy na płycie w wykonaniu innych już twórców. 

AG

Zobacz wideo
Więcej o: