Donald Trump podczas spotkania z królową popełniał gafę za gafą. Z jednej internet nie może przestać się śmiać. "To przezabawne"

Donald Trump podczas spotkania z Elżbietą II złamał wiele zasad etykiety. Internauci krytykują szczególnie jedno nagrania, na którym prezydent zachodzi królowej drogę.

Spotkanie Donalda Trumpa z królową Elżbietą II nie należało do udanych. Amerykański prezydent popełniał gafę za gafą. Nagrania pokazujące, jak Trump łamie zasady królewskiej etykiety krążą po sieci. 

Donald Trump i królowa Elżbieta na spotkaniu

Donald Trump okazał królowej brak szacunku jeszcze zanim się pojawił, gdyż spóźnił się na aż 15 minut. Później było jeszcze gorzej. Ani Donald Trump, ani jego żona Melania Trump,nie potrafili prawidłowo przywitać się z monarchinią. Zamiast ukłonić się królowej, oboje podali jej dłonie. Nie jest to niestety zgodne z etykietą.

Donald Trump jak pies na smyczy Elżbiety II

Kiedy wydawało się, że gorzej już być nie może, Trump naruszył kolejną zasadę etykiety i dobrego wychowania. Podczas spaceru zamiast iść dwa kroki za królową, wyprzedził ją i zaszedł jej drogę.

Internauci nie mają litości dla Donalda Trumpa i podkreślają, że już nie o samą etykietę chodzi, ale o kulturę osobistą: Elżbiecie II należał się szacunek nie tylko z racji pełnionej funkcji, ale również wieku. Inni uznali, że nagranie na którym wyprzedza królową, a ta próbuje go ominąć, jest zabawnym popisem niezdarności Trumpa.

To przezabawne. Królowa zachowuje się, jakby trenowała jednego ze swoich psów, gdy Trump walczy o mistrzostwo w sztuce chodzenia - czytamy na Twitterze. 
Trump wygląda, jakby lunatykował.
Donald Trump nie wie, co to dobre wychowanie. Czy jego doradcy przeszkolili go w ogóle z zasad etykiety?

Jak myślicie, Donald Trump celowo złamał zasady etykiety, czy nie miał o nich zielonego pojęcia?

AG, WJ

Więcej o: