Andrzej Brzeski nie żyje. Aktor znany z serialów ''Na Wspólnej'' i ''Złotopolskich'' miał 68 lat

Andrzej Brzeski zmarł w piątek 29 czerwca. Aktor występował w takich serialach jak ''M jak miłość'', ''Na Wspólnej'' czy ''Złotopolscy''. Był przewlekle chory.

Andrzej Brzeski przegrał z chorobą nowotworową.

Andrzej Brzeski nie żyje

Andrzej Brzeski zmarł w wieku 68 lat w wyniku choroby nowotworowej. Aktor szerszej publiczności był znany z ról serialowych. W ''Na Wspólnej'' zagrał Jana Kaweckiego, zaś w ''Złotopolskich'' Mieczysława Bolesława Dąbka. Pojawił się też w ''M jak miłość''. Grywał też w serialach takich jak ''Plebania'', ''Samo życie'', ''Czułość i kłamstwa'', ''Na dobre i na złe''. Jego ostatnie role to epizody w produkcji ''Przyjaciółki'' , ''Prawo Agaty'' czy ''Usta usta''.

O śmierci aktora poinformował na swoim Facebooku Piotr Bakal. 

Z ogromnym żalem informuję, że dziś w nocy, tj. 29 czerwca 2018 r. w wyniku choroby nowotworowej zmarł ANDRZEJ BRZESKI, jeden z wybitnych polskich poetów piosenki, związany z festiwalem OPPA od jego powstania. Uprzejmie proszę o udostępnianie tej smutnej wiadomości. O dacie i miejscu pogrzebu zawiadomię niebawem - napisał.

Kim był aktor Andrzej Brzeski?

Andrzej Brzeski był aktorem teatralnym, filmowym oraz kompozytorem i wykonawcą poezji śpiewanej. Napisał takie utwory jak "Tamte panienki" , czy śpiewane przez Marylę Rodowicz "Walc dla outsiderów", "Za pierwszą chmurą" i "Ech, mała!".

 

Andrzej Brzeski urodził się 14 listopada 1949 roku w Warszawie. Ukończył stołeczne PWST, pracował w Tetrze Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrze na Targówku, Teatrze Rozmaitości, Teatrze Narodowym oraz Teatrze Zwyczajnym.

W latach 80. Andrzej Brzeski poświęcił się piosence teatralnej. Pisał utwory dla Edyty Geppert, Maryli Rodowicz czy Krystyny Tkacz.

Szaflarska, Pyrkosz, Vetulani, Wodecki. Odeszli w 2017 roku, ale zostają w naszej pamięci

JAB

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.