Prawnicy Magdy Gessler pozwali właściciela jednej z restauracji z "Kuchennych rewolucji". Żądają od niego 100 tysięcy złotych

Magda Gessler pozwała restauratora z jednego z odcinków "Kuchennych rewolucji". Żąda od właściciela Łebskiej Chaty 100 tysięcy złotych.

Prawnicy Magdy Gessler pozwali Mirosława Bema - restauratora, który pojawił się w jednym z odcinków "Kuchennych rewolucji". "Gazeta Pomorska" podaje, że za naruszenie dóbr osobistych, od właściciela Łebskiej Chaty żądają 100 tysięcy złotych.

"Kuchenne rewolucje". Restauracja Łebska Chata

Mirosław Bem wystąpił w programie w 2013 roku. Kiedy Magda Gessler zawitała do Łeby, podpisał umowę z producentem programu, a lokal zmienił wystrój, menu i inne szczegóły, wynikające z programu.

Po rewizycie restauratorka zaakceptowała rewolucję, a odcinek został wyemitowany w 2014 roku. Po przeprowadzonych w lokalu zmianach właściciel wywiesił baner z rekomendacją Magdy Gessler oraz rozdał ulotki. Gessler kilka dni po emisji odcinka poinformowała na Facebooku, że cofa rekomendację dla tego lokalu.

Facebook.com/Łebska ChataFacebook.com/Łebska Chata Facebook.com/Łebska Chata

Magda Gessler pozwała właściciela Łebskiej Chaty

Okazuje się, że cała afera rozpętała się prawdopodobnie przez te materiały promocyjne. Wczoraj odbyła się rozprawa w sądzie dotycząca użycia wizerunku Gessler.

Na banerach nie było twarzy. Tylko "Magda Gessler poleca, czy coś w tym stylu - zeznał menadżer restauracji, Paweł Matusiak.

Dostałem ustną zgodę pani Magdy. Powiedziała, że nie ma problemu. Inne restauracje też wywieszały banery - dodał Mirosław Bem.

Właściciel jest zaskoczony takim obrotem sprawy. Nic nie wskazywało na to, że wkroczy na drogę sądową z popularną restauratorką.

Pani Magda umieściła nas w swoim przewodniku. Na zdjęciu w książce był baner. Nic nie mówiła, żeby go zdjąć. Rok po programie dostałem Poziomkę. To pozytywne wyróżnienie. Byłem zaproszony na odbiór do Warszawy. "U Fukiera" była impreza na czterysta osób. Pani Magda nazwała mnie: czerwony krasnal ze Szwajcarii. Osobiście wygłosiła pochwałę przy wręczaniu nagrody. Później dostałem pismo od adwokata, że w ciągu siedmiu dni mam baner zdjąć - tłumaczył właściciel.

Magda Gessler ponoć nie zjawiła się na wczorajszej rozprawie, bo chce być przesłuchana w miejscu zamieszkania.

Magda Gessler pozywa restauracje

Przypomnijmy, że Gessler już nie raz walczyła z restauracjami. Nie tylko tymi w Polsce - współpraca Gessler z jedną z restauracji w Belgii zakończyła się wielką aferą. Właściciele zarzucili jej, że nie wywiązała się z umowy, a ona postanowiła odpowiedzieć.

MT

Więcej o:
Komentarze (43)
Magda Gessler pozwała właściciela Łebskiej Chaty. Chce 100 tysięcy złotych
Zaloguj się
 • cezaryk

  Oceniono 55 razy 29

  Pewnie facet nie sprzedawał parówek marki gessler.
  Nie sprzedajesz parówek - pozew.
  Pewnie jeszcze nie kradł. Nie kradniesz jak gessler - pozew.

 • Gość: Chazarskie_kudły

  Oceniono 37 razy 25

  przecież taki baner to faktyczna antyreklama i odstrasza?

 • Gość: klm

  Oceniono 39 razy 23

  nazwisko Gessler kojarzy mi się wyłącznie z oszustwami, wyłudzeniami i przekrętami

 • antybiurokrata

  Oceniono 29 razy 21

  Tylko kompletny osioł zgadza się aby ta osoba "doradzała" w czymkolwiek. Nawet jak się na wszystkich nie obrazi i nie zacznie szastać obelgami i jest sukces to i tak jest jeszcze większa klęska, jak widać.

  Poza tym, kto chce jeść to samo co ona aby wyglądać tak jak ona? Na paryżankę która wie jak jeść klasowe i zdrowe rzeczy to ona raczej nie wygląda. Kto promuje tego typu "autorytety" które wyglądają i zachowują się jak kucharki z baru mlecznego z najgłębszej komuny?!

 • chris rhode

  Oceniono 50 razy 20

  Przecież ona sama nie potrafi przyrządzić herbaty.

 • Trolluj T

  Oceniono 21 razy 17

  Za autorytet kulinarny w tym kraju uchodzi ktoś, kto wygląda, jakby na głowę wylał sobie makaron z zupek chińskich...

 • vanad48

  Oceniono 20 razy 14

  Kiedy to wstrętne babsko zniknie w niebycie własnej kuchni....brrrrrr obrzydliwa....

 • szlachcic

  Oceniono 20 razy 14

  Trzeba byc durniem aby nie dojsc do wnioskow takich ze to Gesslerowa promuje sie na tych restauratorach i jak widac chce teraz na nich zarabiac.
  Pomijam juz chamstwo jakim sie czasami poslugiwala dla zdobycie wiekszej popularnosci.
  I niech nikt mi nie mowi ze taki jest format tego programu. Mozna jednak inaczej wyrazic ze kucharz os spierd...... niz wylewac na niego zupe. Ale ma byc show ....... ale zawsze kosztem innych.
  Sprawa trudna do oceny. Az dziw ze w umowie nie pisze ze reklamowac sie Gesslerowa mozna np przez miesiac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX