Księżniczka Charlotte nie może siedzieć przy stole z rodzicami. Powód jest absurdalny

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej właśnie dowiedzieli się, że księżniczka Charlotte nie może siedzieć z rodzicami przy jednym stole. Powód jest dość absurdalny, jeśli weźmiemy pod uwagę wiek dziewczynki.

Wiadomość o tym, że zaledwie 3-letnia księżniczka Charlotte nie może siedzieć przy stole z rodzicami, obiegła media za sprawą publikacji Harper's Bazaar Australia. Okazuje się, że wychowanie w królewskich pałacach jest naprawdę restrykcyjne i wychodzi daleko poza angielskie "dobre zwyczaje".

Przypomnijmy, że książę George ubierany jest w krótkie spodenki ze względu na kilkusetletnią tradycję, a nie dla wygody. W ten sposób podkreśla się jego arystokratyczne pochodzenie.

Spora część fanów brytyjskiej rodziny królewskiej jest jednak w szoku, że dzieci księżnej Kate i księcia Williama muszą przestrzegać także bardzo sztywnych zasad dworskiej etykiety.

Książę George, księżniczka CharlotteKsiążę George, księżniczka Charlotte Newspix

Dlaczego księżniczka nie może siedzieć przy stole z rodzicami?

Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom magazynu, dziewczynka nie opanowała jeszcze "sztuki uprzejmej rozmowy". Dopiero kiedy nauczy się taktownie wypowiadać wśród gości i bliskich, będzie mogła zjeść obiad u boku mamy i taty.

Potem czekają ją lekcje m.in. odpowiedniego posługiwania się sztućcami i na pewno kilka dosadnych uwag od samej prababci królowej Elżbiety II. Całe szczęście, wszystko wskazuje na to, że oddzielny stół dla małej księżniczki obowiązuje tylko w przypadku oficjalnych posiłków.

Niedługo dołączy do niej także książę Louis. W oczekiwaniu na towarzystwo brata, Charlotte szlifuje swój hiszpański. W tym języku ma rozmawiać ze swoją nianią Marią Teresą Turrion Borrallo.

BK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.