BAFTA TV 2018. Gdy odbierał nagrodę, walczył ze łzami. Przemowa o jego zmarłej żonie chwyta za serce

BAFTA 2018. Rio Ferdinand otrzymał nagrodę za film, który nakręcił o swojej byłej żonie, Rebecce, zmarłej 3 lata temu na raka.

BAFTA TV 2018 za nami. Podczas tegorocznej gali "British Academy of Film and Television Arts" Rio Ferdinand, legenda piłki nożnej, był bliski łez, kiedy przyjął nagrodę za film "Rio Ferdinand: Being Mum and Dad", który nakręcił o swojej zmarłej żonie Rebecce Ellison. Jego ukochana żona Rebecca zmarła na raka w 2015 roku w wieku zaledwie 34 lat.

Rio Ferdinand i Rebecca Ellison w 2009 rokuRio Ferdinand i Rebecca Ellison w 2009 roku Ian West / EastNews

Owdowiały piłkarz w niedzielny wieczór oddał jej hołd w emocjonalnym przemówieniu w londyńskiej The Royal Festival Hall. Zdradził też powód:

Zazwyczaj jestem przyzwyczajony do zbierania trofeów. Nie zrobiłem tego z żadnego innego powodu, jak po prostu dla moich dzieci. Najgorsze jest to, że teraz odczuwam emocje. Nie jestem do tego przyzwyczajony - mówił ze łzami w oczach.

Rio Ferdinand na BAFTA 2018Rio Ferdinand na BAFTA 2018 BBC One

Ten dokument dał coś trójce moich dzieci - dodał.

Następnie podziękował BBC oraz swojej "pięknej" dziewczynie, 26-letniej Kate Wright, za jej wsparcie.

Ten film doprowadził mnie do szczęśliwego okresu, w którym moje dzieci także odnalazły szczęście. W dodatku mam piękną dziewczynę. Dziękuję, BBC, dziękuję bardzo - mówił.

MM

Błaszczykowski stawia na rap, a Lewandowski... Tego piłkarze słuchają przed meczem. Wybór Milika Was powali!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.