Wiadomo, jak zabił się Avicii. DJ wykorzystał butelkę. "Chciał spokoju. Nie był stworzony do życia w biznesowej machinie"

Avicii zmarł 20 kwietnia. Wiadomo już, że popełnił samobójstwo. Teraz pojawił się raport, w którym ujawniono, w jaki sposób odebrał sobie życie.

Śmierć 28-letniego DJ-a wstrząsnęła światem. Na początku nieznana była przyczyna zgonu, jednak niedawno jego rodzina wydała oświadczenie, w którym wyznała, że Avicii popełnił samobójstwo. TMZ opublikowało teraz raport, w którym pojawiło się więcej szczegółów.

W Daily Mailu mogliśmy przeczytać, że Avicii nie radził sobie z show-biznesem i machiną w nim panującą. Od pewnego czasu rozmyślał nad sensem życia i szczęścia. Onieśmielała go sława. W oświadczeniu możemy przeczytać, że:

Zmagał się z myślami na temat sensu, życia i szczęścia. Ale nie dał już rady. Chciał spokoju. Nie był stworzony do życia w biznesowej machinie, w której przyszło mu żyć. Był wrażliwym chłopakiem, który kochał swoich fanów, ale onieśmielała go sława.

Jak podaje TMZ, które "cytuje źródła, znające konkretną przyczynę śmierci DJ-a", Avicii podciął sobie żyły na nadgarstkach i wykrwawił się na śmierć. Wykorzystał do tego rozbitą butelkę. Pozostawił po sobie pożegnalny list.

AviciiAvicii Instagram.com/avicii/

Śmierć Aviciego

Avicii uznawany był za jednego z najbardziej utalentowanych DJ-ów młodego pokolenia. Zmarł niespodziewanie w piątek, 20.04. Miał zaledwie 28 lat. O jego śmierci poinformowała menedżerka artysty, Diana Baron.

Avicii miał problemy ze zdrowiem

Wiadomo, że od 2016 roku miał poważne problemy ze zdrowiem. To przez nie zrezygnował z występów na żywo i skupił się na pracy w studiu. Zagraniczne media podawały, że Avicii miał problemy z trzustką, których przyczyną mogło być duże spożywanie alkoholu. Wcześniej, w 2014 roku, przeszedł zabieg usunięcia woreczka żółciowego oraz wyrostka.

Życie prywatne

Po jego śmierci ujawniono, że był bardzo zaangażowany w działalność charytatywną. Jeden z najlepiej zarabiających DJ-ów na świecie, który za jeden występ mógł otrzymać wynagrodzenie w wysokości nawet 250 tysięcy dolarów (ponad 870 tysięcy złotych), a jego fortuna była szacowana na około 80 milionów dolarów (ponad 285 milionów złotych), nie był obojętny na losy potrzebujących. Media podają, że oddał on milion dolarów z dochodów ze swojej trasy po Stanach Zjednoczonych w 2012 roku dla fundacji zajmującej się problemem głodu w USA. W kolejnym roku miał przekazać miliony euro szwedzkiej organizacji Radiohjälpen.

Avicii, Tereza Kacerova i jej syn LucasAvicii, Tereza Kacerova i jej syn Lucas Instagram / Tereza Kacerova

Wyszedł także na jaw sekretny związek Aviciego z czeską modelką, Terezą Kacerovą. W obszernym liście do DJ-a zdradziła, że byli razem w związku. Czeszka utrzymuje, że byli bardzo szczęśliwi i planowali założyć rodzinę. Opowiedziała także, że Tim (Acicii nazywał się Tim Bergling) uwielbiał opiekować się jej synem Lucasem. Razem kochali spędzać czas w domu i oglądać "Harry'ego Pottera".

AW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.