Avicii popełnił samobójstwo. Rodzina DJ-a wydała oficjalne oświadczenie

Znane już są przyczyny nagłej śmierci znanego na całym świecie DJ-a. Avicii popełnił samobójstwo.

DJ Avicii, czyli Tim Bergling, zmarł nagle kilka dni temu w wieku zaledwie 28 lat. Wiadomo już, że muzyk popełnił samobójstwo. Informację tę potwierdziła jego rodzina.

"Przyczyną śmierci Aviciego było samobójstwo" - potwierdziła w oficjalnym oświadczeniu rodzina DJ-a.

"Nasz ukochany Tim był poszukującą, kruchą, artystyczną duszą, poszukującą odpowiedzi na egzystencjalne pytania. Perfekcjonistą, który podróżował i ciężko pracował w tempie, jakie prowadziło do ogromnego stresu. Po zakończeniu trasy chciał odnaleźć równowagę w życiu, być szczęśliwym i zająć się tym, co kochał najbardziej: muzyką. Zmagał się z myślami o znaczeniu, o życiu i o szczęściu. Nie mógł już tego wytrzymać" - czytamy dalej w oświadczeniu.

Pogrążona w smutku rodzina podkreśla, że Avicii nie pasował do świata show-biznesu, był zbyt wrażliwy.

Chciał odnaleźć spokój. Nie odnajdywał się w machinie show-biznesu. Był wrażliwą osobą, kochał swoich fanów, ale unikał światła reflektorów. Tim, zawsze będziemy cię kochać i za tobą tęsknić.

Avicii pozostawił po sobie pożegnalny list.

Śmierć Aviciego

Avicii uznawany był za jednego z najbardziej utalentowanych DJ-ów młodego pokolenia. Zmarł niespodziewanie w piątek, 20.04. Miał zaledwie 28 lat. O jego śmierci poinformowała menedżerka artysty, Diana Baron.

Avicii miał problemy ze zdrowiem

Wiadomo, że Avicii od 2016 roku miał poważne problemy ze zdrowiem. To przez nie zrezygnował z występów na żywo i skupił się na pracy w studiu. Zagraniczne media podawały, że Avicii miał problemy z trzustką, których przyczyną mogło być duże spożywanie alkoholu. Wcześniej, w 2014 roku, przeszedł zabieg usunięcia woreczka żółciowego oraz wyrostka.

"True Stories" - film dokumentalny o DJ-u

W październiku zeszłego roku premierę miał film dokumentalny o Aviciim pt. "True Stories", w którym mogliśmy poznać muzyka od tej prywatnej strony, w tym również jego problemy. Dokument można było oglądać na Netflixie, ale niestety został on już usunięty tuż po tragicznych informacjach o śmierci DJ-a.

W filmie, który przedstawia 4 lata z życia szwedzkiego muzyka, możemy poznać przyczyny jego zaskakującej decyzji, jaką było zakończenie kariery w marcu 2016 roku. Avicii miał cierpieć na zespół lęku uogólnionego. Zdarzały mu się ataki paniki przed występami, które próbował niwelować, spożywając duże ilości alkoholu.

DJ przyznał, że jego decyzja o zakończeniu kariery nie spotkała się z aprobatą jego otoczenia, w tym managementu.

"Gdy zdecydowałem się przestać występować, oczekiwałem całkiem innej reakcji. Liczyłem na wsparcie. Byłem otwarty wobec ludzi, z którymi pracowałem i wszyscy wiedzieli o moich problemach. Wiedzieli, że próbowałem występować, mimo napadów lękowych. Nie sądziłem, że wiedząc, jak bardzo źle się czuję, nadal będą wywierali na mnie presję, bym występował. Powiedziałem im, że muszę przestać. Że jeśli tego nie zrobię, w końcu umrę. Powtarzałem im to wiele razy" - wyznał Avicii w dokumencie o swoim życiu.

AG

Więcej o:
Komentarze (185)
Avicii popełnił samobójstwo. Rodzina DJ-a wydała oficjalne oświadczenie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: WiemJakToJest

  Oceniono 148 razy 76

  Jeśli ktoś mówi że to wina alkoholu lub innych środków to gó... wie i niech się nie wypowiada. Ludzie często nie radzą sobie z tym co ich spotyka, wtedy alkohol lub inne używki jest jakby ucieczką, jest chwilą wytchnienia. Większość osób żyje jak pierd..... mrówki, wstają tyrają idą spać, tak codziennie aż zdechną. Nie myślą o sensie życia czy jakichś wartościach. Ci co myślą o tym przeważnie są bardzo wrażliwi, i nie chcą użerać się z tymi wszystkimi...Domyślam się co on czuł, więc jeśli masz napisać beznadziejny komentarz, wsadź łeb w poduchę i jutro znów zapierd.... tyrać aż zdechniesz, bo i tak nic mądrego nie wymyślisz, a tylko oczerniasz innych.

 • calafiore

  Oceniono 59 razy 55

  To chyba już reguła, że wielu ludzi produktywnych artystycznie w kierunkach ruszających emocje tak właśnie kończy. Piękne dusze, intensywnie świecą i szybko gasną.

 • c_lod

  Oceniono 104 razy 54

  Ktos mi wytlumaczy dlaczego z 10 mln Szwecji jest Volvo Ikea Spotify Abba Lykke Li Alicia Vikander Stellan Skarsgaard szwedzki design i szwedzkie kryminaly a z blisko 40 mln Polski nie ma k.wa NIC?

 • Gość: Ksf

  Oceniono 60 razy 46

  Szkoda chłopaka

 • Gość: karo

  Oceniono 24 razy 20

  Oby po drugiej stronie odnalazł spokój, którego brakowało mu tutaj na ziemi :/

 • Gość: Ewa

  Oceniono 21 razy 19

  Mój brat też to zrobił w jego wieku rok temu nawet był podobny, wrażliwy, uczynny i dobry uważam że jeżeli się zdecydowali odebrać życie to wewnętrznie niewyobrażalnie cierpieli.

 • Gość: Marta

  Oceniono 10 razy 8

  Czy ktoś nie zmusił go do określonego zachowania się w postaci występów na scenie, zamiast leczyć z lęków i depresji.

 • Gość: kx

  Oceniono 6 razy 6

  Avicii uświadomił mi coś bardzo ważnego i dziękuję mu za to. Musiał być bardzo wrażliwym człowiekiem.

 • justsaying

  Oceniono 6 razy 6

  @c-lod
  Z mojej obserwacji wynika ze nie ma Polaka któremu coś pasuje. Nasza słabością są kłótnie często z błahych powodów i wieczne narzekanie. To wszystko jest uciążliwe i spowalnia rozwój naszego kraju. Indywidualnie jesteśmy ludźmi bardzo inteligentnymi, ale nasze przekonania ze wiemy najlepiej niesamowicie komplikują zycie. Weź dogadaj się z rodzina czy sąsiadami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX