Nie żyje Agnieszka Kotulanka. Aktorka zmarła w wieku 61 lat

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Aktorka zmarła 20 lutego w wieku 61 lat.

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Aktorka zmarła 20 lutego w wieku 61 lat. O jej śmierci poinformowała rodzina, zamieszczając nekrolog na stronie "Gazety Wyborczej".

Agnieszka Kotulanka nie żyjeAgnieszka Kotulanka nie żyje nekrologi.wyborcza.pl

W latach 1997 - 2013 wcielała się w postać Krystyny Lubicz w serialu "Klan". Zagrała także w takich filmach jak "Wielki Tydzień", "Nadzór" czy "Rośliny trujące", ale to właśnie serial TVP przyniósł jej największą popularność. W 2000 roku Kotulanka dostała statuetkę Telekamery dla najlepszej aktorki polskiej.

Agnieszka Kotulanka - życie prywatne

Agnieszka Kotulanka była żoną Jacka Sasa Uhrynowskiego, z którym ma dwoje dzieci, Katarzynę i Michała Sas-Uhrynowskich. Niestety ich związek rozpadł się, pomimo iż aktorka była bardzo zaangażowana. Poznali się jeszcze w czasach szkoły teatralnej. Po ślubie mężczyzna wyjechał  jednak do Kanady. Aktorka poleciała za nim, zabierając ze sobą syna, podczas gdy córkę zostawiła ze swoimi rodzicami w Polsce. Małżeństwo jednak nie przetrwało, a Kotulanka wróciła do kraju.

Potem rozpadł się jej związek z aktorem, Pawłem Wawrzeckim. Jak donosiły media, od tego momentu gwiazda "Klanu" zmagała się z problemami osobistymi. Uzależnienie od alkoholu doprowadziło ją do utraty pracy.

MM

Więcej o: