Fanka Popka straciła wzrok przez tatuaż oczu. Jest jednak nadzieja. Pomoże jej polski lekarz

Dla Oli, która traci wzrok po wykonaniu tatuażu oczu, pojawił się właśnie cień nadziei na częściowe zahamowanie tego procesu.

W październiku tego roku pisaliśmy o 22-letniej Oli z Wrocławia (Anoxi_Cime), która chciała wyglądać jak Popek. Idąc w ślady swojego idola, wytatuowała sobie oczy. Po tak inwazyjnym i niebezpiecznym zabiegu, zaczęła tracić wzrok. Niedawno w dramatycznej rozmowie wyznała, przez co przeszła. Teraz jednak pojawiła się dla niej szansa. Znany polski okulista, prof. Jerzy Szaflik podjął się trudnemu zadaniu, jakim jest częściowe przywrócenie wzroku Oli.

 

Fanka Popka zabieg przeszła rok temu. W jednym oku już straciła wzrok. W drugim zaś zmiany są nieodwracalne i w przyszłości też może przestać na nie widzieć. Prof. Jerzy Szaflik zaoferował dziewczynie pomoc: bezpłatne wykonanie zabiegu okulistycznego, który jest szansą na częściowego odzyskania wzroku. Okulista już zaprosił dziewczynę na konsultację i badania. Jak sam twierdzi, są jeszcze szanse na zatrzymanie procesu degeneracji oczu Oli.

To tragiczna sprawa. Wzroku powinniśmy strzec jak przysłowiowego oka w głowie – czytamy w oświadczeniu prof. J. Szaflika.

Przy okazji okulista ostrzega przed tego typu zabiegami i apeluje o rozsądek.

W przypadku gałek ocznych nie wolno dokonywać żadnych eksperymentów kosmetycznych czy jakichkolwiek innych. Trzeba nieustannie kontrolować wzrok i leczyć oczy, jeśli wystąpią jakieś nieprawidłowości. Oczy są naszym największym skarbem. Zawsze trzeba o tym pamiętać.

Trzymamy kciuki!

AG