Wybory Miss Polonia były ustawione?! "Regulamin został zmieniony w trakcie konkursu, żeby Biernat mogła wygrać"

Wokół tegorocznych wyborów Miss Polonia pojawiło się sporo kontrowersji. Zdaniem internautów oraz jednej z uczestniczek konkurs był ustawiony.

W niedzielę odbył się finał konkursu piękności Miss Polonia. Koronę zdobyła 27-letnia Agata Biernat ze Zduńskiej Woli, jednak ten wybór wzbudził sporo kontrowersji. 

Pod postami konkursu Miss Polonia w mediach społecznościowych, ludzie odważnie wyrażają swoje niezadowolenie z wyboru następczyni Izabeli Krzan. Niektórzy komentowali jej urodę i wyrażali opinię, że konkurs Miss Polonia z roku na rok obniża poziom a inni zarzucali, że wybory były ustawione.

 

Agata Biernat już raz brała udział w konkursie Miss Polonia, w 2009 roku, kiedy to została wicemiss. Regulamin odnosi się tylko do rezerwowych finalistek konkursu z zeszłego roku, nie precyzuje, co z tymi sprzed kilku lat.

Rezerwowe finalistki konkursu z roku poprzedniego mogą zostać zakwalifikowane przez organizatora do etapu ćwierćfinałowego konkursu - czytamy w regulaminie konkursu.

Jednak prawdziwą burzę rozpętała na swoim Instastory jedna z kandydatek, Weronika Marzęda.

Kochani, gdybym tylko mogła mówić prawdę... Może zbierzemy się na pokrycie mojej kary finansowej? - powiedziała w relacji.
 

W komentarzach pod jej zdjęciami czytamy, że o wynikach konkursu Weronika wiedziała godzinę przed jego zakończeniem, o czym mówiła w relacji live na Instagramie. Dodała też, że regulamin został zmieniony w trakcie konkursu, po to, żeby Biernat mogła wygrać.

Godzinę przed ogłoszeniem wyniku Weronika prowadziła transmisję na żywo, gdzie powiedziała, ze wygra nr 20 [Agata Biernat - przyp. red.] i żebyśmy się nie zdziwili, bo wszystko było ustawione. Specjalnie, żeby mogła zostać miss zmienili na zgrupowaniu regulamin, bo Agata Biernat kończy w grudniu 28 lat, a Miss nie może mieć 28 lat chyba aż do roku po wyborach.
Jeszcze 5 dni temu (finalistki mają zdjęcia) było napisane [w regulaminie - przyp. red.], że Miss nie może ukończyć 28 roku życia do 31 grudnia 2017 r., a Agata kończy miesiąc wcześniej! Regulamin został zmieniony w trakcie konkursu, na co również są dowody.

Oficjalny profil Miss Polonia zdementował tę informację.

Regulamin obowiązuje ten sam od wznowienia konkursu Miss Polonia w kwietniu 2016 i jest znany wszystkim kandydatkom - odpisali jednej z internautek.

W sieci pojawiają się też komentarze o tym, że Antek Królikowski, który był jednym z jurorów, wytypował Biernat jako jedną z faworytek, co zdaniem internautów jest kolejnym dowodem na to, że konkurs był ustawiony. 

Na Instastory Antka Królikowskiego było zdjęcie, na kogo oddaje swoje głosy. Był tam również głos na Ciebie [Weronikę Marzędę - przyp. red.]. Został on po chwili przekreślony, a zdjęcie zostało usunięte...
Królikowski u wróżbity Macieja był przed finałem chyba - żartowali w komentarzach.
 

Według internautów Agata Biernat od lat zna się z organizatorami konkursu. Oprócz tytułu wicemiss z 2009, rok temu była "gościem specjalnym" na gali. 

Portal Pudelek.pl skontaktował się z PR Managerem konkursu, Igorem Włodarczykiem. Uważa on, że negatywne opinie Weroniki Marzędy na temat werdyktu jury mogą być spowodowane jej rozczarowaniem i rozgoryczeniem, że nie dostała się do finałowej 10-tki. Zmianę regulaminu tłumaczy zmianą zasad Miss Universe. Z kolei "przewidzenie" wyników konkursu przez Królikowskiego ma być tylko potwierdzeniem poprawności przebiegu głosowania.

Prezentacji wyników głosowania jury każdorazowo dokonywano w trakcie gali na scenie, przez konferansjera. Wcześniej nigdzie nie były one opublikowane. Każdy z etapów głosowania potwierdza protokół z głosowania jury- zapewniał rzecznik.

My również poprosiliśmy Igora Włodarczyka o komentarz w sprawie kontrowersji wokół konkursu. Póki co, nie dostaliśmy odpowiedzi.

OG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.