Cezary Pazura namawia do odmawiania różańca. Aktor włączył się w akcję promującą wydarzenie "Różaniec do Granic"

7 października tysiące wiernych odmówi na granicach Polski różaniec, by "zmienić losy Polski i świata". W kampanię promującą wydarzenie włączyli się m. in. Cezary Pazura czy Przemysław Babiarz.

Różaniec do Granic odbędzie się już 7 października jako uroczyste zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich. W myśl twórców akcji wspólna modlitwa sprawi, że - jak piszą organizatorzy - "losy naszej ojczyzny, jak i Europy, a nawet i całego świata, mogą zmienić się w istotny sposób".

Tego dnia chcemy udać się na granice naszej ojczyzny, by modlić się na różańcu. Pragniemy otoczyć modlitwą nasz kraj i "wyjść" z nią do całego świata. Różaniec Do Granic ma być wypełnieniem Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, duchowym przyjęciem Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

W akcję modlitewną włączyły się też znane osoby. Ambasadorami "Różańca Do Granic" zostali: Jerzy Zelnik, Dominika Figurska, Ewa Ziętek, Dariusz Kowalski i Marcin Mroczek, Przemysław Babiarz, Katarzyna Olubińska, Krzysztof Ziemiec, Antek Smykiewicz, Wojciech Modest Amaro czy Cezary Pazura.

 

Aktor w wideo promującym "Różaniec do Granic" mówi:

O miłość zawsze się modlę na moim ukochanym drewnianym różańcu. Mój ukochany drewniany różaniec. Mam ich sporo. Różaniec nie ma początku ani końca. Może być trójkątem, może być kołem. Mówią, że różaniec to jest broń. Nie lubię tego słowa (...). Broń służy do atakowania drugiego człowieka, wolę mówić, że różaniec jest moją tarczą, na której spotykam się z Matką Boską.

Aktor zapowiedział, że będzie się modlił przede wszystkim o zdrowy rozsądek.

Modlę się o zdrowy rozsądek, który gdzieś z nas wszystkich wyparował - mówi Pazura. - A zdrowy rozsądek to  jest co? Poczucie piękna, uśmiech, zadowolenie i przede wszystkim miłość i zrozumienie dla drugiego człowieka, czyli - jak my mówimy katolicy - dla bliźniego.

Do tej pory pojawił się jeszcze film promocyjny z udziałem Przemysława Babiarza:

Czuję, że to trzeba podjąć. I za Polskę i za świat. Bo to są dwie rzeczywistości wspólnie się warunkujące i przenikające. Nie ma Polski, bez świata i nie ma świata bez Polski. I Polska, i świat powinny być w naszych sercach jako taka wspólna troska.

W akcji można wziąć udział po zarejestrowaniu się na stronie. Rozaniecdogranic.pl, gdzie należy wybrać kościół, w którym uczestnik zadeklaruje się stawić 7 października.

Mapa kościołów, w których można się modlić podczas akcji Różaniec do GranicMapa kościołów, w których można się modlić podczas akcji Różaniec do Granic Screen z Rozaniecdogranic.pl/mapa

ZI

Więcej o:
Komentarze (581)
Różaniec do Granic. Wielu aktorów włączyło się w akcję. Cezary Pazura: Mój ukochany różaniec może być trójkątem, kołem
Zaloguj się
 • Gość: ww

  Oceniono 392 razy 336

  Pazura? - czy to nie ten, od dwóch "rozwodów" kościelnych i wyjątkowo ohydnego obsmarowywania byłych żon w mediach? Czy to nie ten, który będac mężem zabawiał się w warsie z chętną dupeczką...?
  No to my za nauki dziękujemy!

 • Gość: księżna Kate

  Oceniono 282 razy 246

  Moja mama, która była nauczycielką, opowiadała mi, że po pierwszych wolnych wyborach w Polsce jej koleżanka ze szkoły - zaciekła przeciwniczka Kościoła była pierwszą osobą, która rwała się do wieszania krzyża w pokoju nauczycielskim. Na wyrażone przez moją mamę zdziwienie i oburzenie odpowiedziała, że trzeba się w życiu tak ustawiać, żeby wiatr nie wiał w oczy, ale w plecy i ona właśnie to robi. Tak mi się przypomniała jakoś ta historia ...

 • Gość: Zmęczonagłupotą

  Oceniono 190 razy 150

  Religia podobno powstala, kiedy pierwszy oszust spotkal pierwszego glupca (by M. Twain). Ciekawe, kim jest Pazura.

 • dupajasi0

  Oceniono 190 razy 112

  Ja też odmawiam różańca. Tak samo jak odmawiam chodzenia do kościoła bo nie mam zamiaru słuchać głupot na temat niesamowitych przygód przybitego. ;-)

 • Gość: Wrog Inkwizycji

  Oceniono 145 razy 105

  Odmawianie rozanca jest wprostproporcjonalne do wiednacego pracia/suchej pochwy. Stad ten wysyp Pazurow, Cejrowskich, Pietrzakow, Pawlowicz czy innej Sobeckiej reklamujacych przedsiebiorstwo Watykan.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX