Pierce Brosnan w reklamie rakotwórczego środka. Sieć huczy, aktor się tłumaczy. Inne zdanie ma producent

Pierce Brosnan wstąpił w reklamie mieszanki do żucia pan masala. W sieci zawrzało, gdyż okazało się, że produkt może powodować raka. Aktor twierdzi jednak, że nie miał pojęcia, że swoim wizerunkiem będzie promował szkodliwą substancję.

Pierce Brosnan od kilku dni znajduje się pod ostrzałem krytyki. Wszystko przez głosy, że produkt marki Pan Bahar, który reklamuje gwiazdor, może powodować raka jamy ustnej lub gardła. Pan masala to popularna w Indiach substancja do żucia, w której skład wchodzą orzechy, zioła i przyprawy. Po fali nieprzychylnych komentarzy aktor odniósł się do sprawy na łamach magazynu "People", twierdząc, że jego wizerunek został wykorzystany bez jego zgody.

Jako człowiek, który spędził dziesiątki lat, angażując się w sprawy dotyczące zdrowia kobiet i ochrony środowiska, byłem przerażony faktem, że Pan Bahar bezprawnie użył mojego wizerunku do promowania produktów pan masala. Nigdy nie zgodziłbym się na promowanie w Indiach produktu, który jest niebezpieczny dla zdrowia - napisał.

Sprawa dotknęła Brosnana tym bardziej, że sam w wyniku raka stracił żonę i córkę.

Po tym, jak w życiu osobistym przez nowotwór pożegnałem żonę, córkę i wielu przyjaciół, jestem całkowicie zaangażowany we wspieranie programów badawczych, które pracują nad poprawą zdrowia publicznego. Nadal zamierzam tak czynić. W międzyczasie proszę wszystkich, których mogłem urazić, o przyjęcie moich najszczerszych przeprosin - zakończył.

Inaczej sprawę widzi jednak producent szkodliwego produktu. Jak czytamy w "The Times of India", firma pracuje właśnie nad zażegnaniem konfliktu z Brosnanem po tym, jak aktor ogłosił, że chce zerwać kontrakt. Jak twierdzi anonimowe źródło związane z firmą Pan Bahar, przy współpracy nie doszło do żadnego zaniedbania, a aktor od początku był świadomy jaki produkt będzie promować.

Przedstawiono mu w wyraźny sposób, że reklamowanym produktem jest odświeżacz do ust pan masala - czytamy w serwisie "India Times".

Jak potwierdził w oświadczeniu Pawan Kumar Jain, dyrektor Pan Bahar, mieszanka nie zawiera tytoniu ani nikotyny, jednak badania dowiodły, że jest to produkt uzależniający, a połączenie poszczególnych składników może przyczyniać się do rozwoju raka.

MK

Więcej o: