Natalia Przybysz przyznała się do aborcji. W sieci wrze. "Bulwersujące" vs "Ważny gest"

Natalia Przybysz wyznała, że usunęła ciążę. Jej historia wywołała skrajne reakcje.

Natalia Przybysz nie należy do gwiazd, które chętnie uzewnętrzniają się w mediach, więc tym bardziej opinia publiczna jest zaskoczona jej ostatnim wyznaniem. Wokalistka przyznała, że usunęła ciążę. W wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" opisała cały proces, jaki musiała przejść, by dokonać aborcji, który skwitowała:

Nagle cieszysz się wszystkim w swoim życiu. Tym, co masz. (...) Pięć minut i masz z powrotem swoje życie.

Po publikacji wywiadu w sieci zawrzało. Choć nie zabrakło słów wsparcia, wiele osób też krytykowało Przybysz. Do postępowania gwiazdy odniósł się na Twitterze Rafał Ziemkiewicz, znany z tego, że nie przebiera w słowach:

Wpis ZiemkiewiczaWpis Ziemkiewicza Twiiter.com/ Ziemkiewicz/ Screen

Akurat opinia Ziemkiewicza nie dziwi, ale wśród krytyków znalazły się też mniej oczywiste nazwiska, m.in. prezenterka "Dzień Dobry TVN", Anna Kalczyńska:

Wpis Anny KalczyńskiejWpis Anny Kalczyńskiej Twitter.com/ Anna Kalczyńska/ Screen

Słów wsparcia też nie zabrakło. Jako jedna z pierwszych wypowiedziała się na ten temat Monika Brodka:

Bohaterka dnia. Wysyłam dużo wsparcia dla Natalii dzisiaj. Potrzeba ogromnej odwagi, żeby podzielić się tak intymną i trudną historią z całą Polską. Dzięki Natalia! To bardzo ważny gest. Akceptujmy się i szanujmy! – napisała na Instagramie.

Podobne stanowisko zabrała inna gwiazda muzyki, Maria Peszek. Na Facebooku opublikowała zdjęcie okładki "Wysokich Obcasów" z namalowanym sercem, które opatrzyła komentarzem:

Wpis Marii Peszek na FacebookuWpis Marii Peszek na Facebooku Facebook.com/ Maria Peszek/ Screen

 Brawo NATALIA.

Również Paulina Młynarska zabrała w sprawie głos. Jej zaniepokojenie wywołały jednak hejterskie reakcje internautów, a nie samo wyznanie Natalii Przybysz.

Wpis Pauliny MłynarskiejWpis Pauliny Młynarskiej Facebook.com/ Paulina Młynarska/ Screen

Nie do śmiechu mi dziś. Rośnie fala hejtu, spowodowana aborcyjnym coming outem Natalii Przybysz, czytam to i nie wierzę! Co czwarta dorosła Polka usuwała ciążę choć raz w życiu. Większość z tych zabiegów miała miejsce dokładnie z tych samych powodów, o których Natalia opowiedziała w "WO". Polki, które to zrobiły, mają partnerów i przyjaciółki/przyjaciół. To jest jakaś ogromna rzesza ludzi, którzy doskonale wiedzą, że tzw. „kompromis aborcyjny” jest w Polsce fikcją. Że korzystają na nim pośrednicy, załatwiający zabiegi za granicą i lekarze robiący to po godzinach – napisała.

A Wy po której stronie jesteście?

AW

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (156)
Natalia Przybysz przyznała się do aborcji. W sieci wrze. "Bulwersujące" vs "Ważny gest"
Zaloguj się
 • Gość: Lidia

  Oceniono 174 razy 96

  Natalio! Z całym szacunkiem dla ciebie -nie o to chodziło w czarnym proteście chyba. Nie chcemy aborcji na żądanie bo mieszkanie jest za małe! Jesteś dużą dziewczynką i wiesz że konsekwencją współżycia bez zabezpieczeń może być ciąża. Zabezpieczenie przed a nie aborcja zamiast!

 • Gość: ewcia

  Oceniono 86 razy 46

  Jestem za aborcją ale wypowiedz tej kobiety jest żenująca!!!! Aborcja jako metoda antykoncepcji jestem na NIEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Gość: Justyna

  Oceniono 107 razy 43

  Niestety nie popieram. Jestem za utrzymaniem ustawy aborcyjnej. A nie za jej liberalizacją. Uważam że żyjemy w czasach gdzie można prezerwatywy kupić na stacji benzynowej i jeżeli nie chcesz dziecka świadomie to bzykam się odpowiedzialnie. Nie popieram usuwania ciąży na widzi mi się.

 • Gość: lesnywladek

  Oceniono 60 razy 42

  Pani artystka usunęła ciąże bo ma za małe mieszkanie na jeszcze jedno dziecko a jak zapragnie mieć większą sofę to pewnie dokona eutanazji dziecka,które juz zdążyła urodzić.

 • Gość: Idiotka

  Oceniono 107 razy 37

  Żal mi pani. A wystarczą 3 sekundy na połknięcie tabletki antykoncepcyjnej. Dno....

 • Gość: alaa

  Oceniono 54 razy 32

  w tyłkach się przewraca, a niby dorośli odpowiedzialni ludzie .

 • Gość: Czarna

  Oceniono 114 razy 32

  Nie.ja nie wytrzymam, jak mozna popierac takie cos? No to juz trzeba byc mega pojechanym..jak.mozna usunac dziecko bo jej to przeszkadza. Hello nie stać Cie na wieksze mieszkanie?jestem zbulwersowana tym co czytam na ten temat.laska jest juz przegrana. Hyyy 5 minut i z powrotem masz swoje życie.nie moge.gdybym spotkala ja na ulicy naplulabym jej w TWARZ. .

 • Gość: polka

  Oceniono 47 razy 29

  Tutaj chodzi o człowieczeństwo. W każdym tkwią zasady i pewne normy które jako człowiek przestrzegamy. Ktoś kto jest tego pozbawiony postępuje tak jak p.Natalia. Sadzę że wyrzuty sumienia będą jej towarzyszyć do końca życia i niczym tego nie zagłuszy.
  Jest osoba pozbawioną wrażliwości i skrupułów. Do tego jest jeszcze bardzo głupiutka bo ogłasza całemu światu jaka jest beznadziejna...Jest pożałowania godna!

 • aniag-1978

  Oceniono 76 razy 26

  Obrzydliwa, amoralna baba, z której popłuczyny dziennikarskie jak Wielowieyska próbują zrobić bohaterkę.Pomijając fakt, że najwyraźniej musiała się w tak żenujący zareklamować, chyba powinna wiedzieć co nieco o antykoncepcji kobiecej lub prezerwatywach dla partnera. W końcu należy ponoć do "elyty" tej "pełowskiej" oczywiście, nie tam jakieś "PiS wiochy"!
  A tak nie dość, że głupia to jeszcze ta nieodpowiedzialna baba razem z ojcem dziecka zdecydowali o skrobance, bo pańci nie chciało się wracać do pieluch w "skromnym" 60-metrowym mieszkaniu. Spoko, miejsce na starą kanapę czy komodę musiało być, dla dziecka już nie. A potem taka hipokrytka weźmie udział w akcji "adoptuj pszczołę" czy innej tego typu! Ciekawe, jak jej wyznanie ma się do wrzasków czarnej mamby Bakuły o rzekomym zmuszaniu kobiet do rodzenia "kalek i bękartów z gwałtu"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX